Ale galan był w Paryżu przez wydarzenie w Casa Padel. Świat nr 1 przemawia do mikrofonu Padel Magazine o wrzącej wiadomości o padel profesjonalny.

Paryż musi mieć swój główny turniej

Padel Magazine : Jesteś tutaj w Paryżu. Co sądzisz o możliwości powrotu do stolicy Francji na ważny turniej?

Ale Galan:"Byłabym bardzo szczęśliwa. Myślę że padel bardzo rośnie. Widzę udogodnienia tutaj w Casa Padeli jak wszystkie ścieżki są zapełnione. Paryż powinien mieć ważny turniej, a my, gracze, powinniśmy móc cieszyć się tym turniejem.

Padel Magazine : Tak czy inaczej przyjedziesz w tym sezonie na WPT podczas Human Padel Otwarty. To będzie twój pierwszy turniej we Francji.

Ale Galan:„Wiem, że WPT zorganizowało tu Challengera kilka lat temu, chociaż ja w niego nie grałem. Teraz nadszedł czas, aby podnieść ten sport i umieścić Francję jako główny kraj, w którym odbywają się ważne wydarzenia”.

radość zwycięstwo ręce galan clement casa padel

Playtomic przeżywa wielki wzrost

Padel Magazine : Jak zaczął się związek między Playtomic a tobą?

Ale Galan:„Byliśmy w kontakcie od lat. Byłem jednym z pierwszych, którzy śledzili ten projekt. Playtomic wykonuje świetną robotę, ponieważ wzrost się nie zatrzymuje. Oni naprawdę chcą pomóc sportowi i to jest filozofia, którą dzielimy. Dlatego kontynuujemy naszą wspólną pracę.”

Brak połączenia z Lebronem

Padel Magazine : Porozmawiajmy o nowościach. Co możemy powiedzieć o tych pierwszych dwóch turniejach?

Ale Galan: „Miami nie było dobrym wynikiem. Nie był to dobry początek przegranej w pierwszej rundzie. To pokazuje poziom między graczami. Każdy chce wygrać, a mecze są szczegółowo rozgrywane. Nie pokazaliśmy naszego najlepszego poziomu.”

„Myślę, że w Reus graliśmy bardzo dobrze przez cały turniej, ale w finale, a to coś, co nam się nigdy nie przytrafiło, nie udało nam się połączyć ze sobą przez całą grę. W tak ważnym meczu jak finał żaden z nas nie był na równi. Ale ogólnie rzecz biorąc, z tego turnieju są pozytywne rzeczy.”

Padel Magazine : Co myślisz o ludziach, którzy mówią, że coś się zmieniło między tobą a Lebronem?

Ale Galan: „Ludzie korzystają z tych wyników, ponieważ nie osiągnęliśmy naszych celów. Ale myślę, że w ostatnim turnieju są pozytywne rzeczy. W Miami nie przegapiliśmy też połączenia. Nadal jesteśmy bardzo zmotywowani i chcemy kontynuować grę na naszym poziomie.”

Obiektywne Igrzyska Olimpijskie

Padel Magazine : Za dwa tygodnie zagrasz w pierwszy turniej Premier Padel. Co myślisz o tym torze?

Ale Galan: „Taka jest obecna sytuacja. My, gracze, chcemy rozwijać nasz sport. Przywieź go do Paryża, przywieź do Doha, gdzie zostanie rozegrany ten pierwszy turniej. Stawiamy na wzrost. Myślę, że ten rok będzie pełen padel i pokaż. Będziemy mieć wymagający harmonogram, ale musimy się dostosować. Stawiamy na rozwój padel aby nasza dyscyplina mogła konkurować z największymi sportami na świecie.”

Padel Magazine : Widzisz jeden tor, czy możliwość rozegrania kilku torów?

Ale Galan: „Naszym pragnieniem jest, aby padel może dotrzeć do najlepszych miejsc na świecie. Łatwiej zrobić to pod egidą federacji, bo dzięki temu również zostaniemy olimpijczykami. Jest to cel, którego wszyscy miłośnicy padel chcą osiągnąć.”

„Zawodników, których również chcemy wolności. Wolność wyboru, w co chcemy grać lub nie, oraz możliwość układania naszego harmonogramu. Dzięki zjednoczeniu wszystkich graczy będzie to najlepsze rozwiązanie dla rozwoju padel".

Le padel silniejszy niż tenis mimo Nadal

Padel Magazine : Jakie masz pomysły, aby umożliwić padel rozwijać się lepiej?

Ale Galan: „Musimy postawić na padel dla młodych ludzi. W Hiszpanii już to robimy, ale inne narody też powinny to zrobić. Musisz na przykład organizować turnieje turniej w Egipcie, który zakończył się sukcesem. To musi być zrobione na całym świecie. Chcemy, aby młodzi ludzie mogli czerpać korzyści z całej naszej pracy, którą teraz wykonujemy. ten padel jest bardzo towarzyski i każdy może go poznać. W Hiszpanii padel bije na głowę tenisa na szczeblu federalnym. To niesamowite, kiedy wiesz, że w Hiszpanii wciąż jest taka gwiazda jak Rafa Nadal.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !