W Casa Padel, widzieliśmy świat jak rzadko na i wokół stoków. Odbył się pokaz z wieloma osobistościami, w tym oczywiście numer jeden na świecie Ale Galan, ale także z gospodarzem Cyrilem Hanouną, byłymi zawodowymi tenisistami Arnaud Di Pasquale i Arnaud Clément, byłymi zawodowcami piłkarskimi Sylvainem Wiltordem i Florentem Sinama-Pongolle jako piosenkarz i autor tekstów, David Marouani.

W tym wielkim święcie padel w klubie padel Paryski.

W imprezie wzięły udział zespoły Wilson, Cupra i Playtomic, które będą partnerami Casa Padel w ciągu najbliższych kilku lat.

Ogromna reklama dla padel

Canal +, posiadacz praw World Padel Tour a zespół TPMT, program na C8, którego gospodarzem jest Cyril Hanouna, regularnie promuje nasz sport.

Dziś wieczorem na C8 padel będą honorowane. Jeśli Cyril Hanouna, 520. we francuskim rankingu, potwierdził, że jest graczem padel bardzo zainwestowane w zwycięstwa na francuskim torze w P100 i P250 oraz 30 turniejach padel graliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, mogliśmy też zobaczyć częścią zespołu TPMP w pracy w szczególności z Guillaume Genton i Gillesem Verdezem.

"Mamy pomysł na taktykę, którą należy przyjąć, aby pokonać Galan / Hanouna. Zagramy drużynowo i spróbujemy grać zawodnika w kolorze pomarańczowym”wyjaśnia para wieczoru 100% TPMP: Verdez / Genton.

genton vergez casa padel

Kilka minut później jest zimny prysznic dla Guillaume'a i Gilles'a, którzy widzą tylko szkody. Nie zdobył ani jednego punktu, ale pokaz, uśmiechy i świetna zabawa z wieloma ludźmi w Casa Padel.

Isabelle Morini-Bosc była również obecna, aby wspierać swoich towarzyszy na torze ochry.

Zauważ, że zaginął Nicolas Pernikoff z zespołu TPMP, kolejny entuzjasta padel.

Cieszyliśmy się również bardzo ciepłą wystawą pomiędzy trenerem Club des Pyramides, Mélissą Martin i Ale Galan oraz jedną z najsłynniejszych par padel Francuski: Di ​​Pasquale / Clement.

Roland Garros: główny turniej padel od 2022?

Trzeba przyznać, że na torach Casa . było widowisko i show Padel ale mogliśmy również przeprowadzić wywiad z Gillesem Morettonem, prezesem FFT.

Do tego wywiadu wrócimy nieco później, ale uważamy, że powinien odbyć się wielki międzynarodowy konkurs padel w Roland-Garros w tym roku.

Prezes FFT pozostał jednak bardzo ostrożny i nie bez powodu: świat padel profesjonalista był w zamieszaniu od początku roku wraz z pojawieniem się nowego toru Premier Padel (FIP/QSI), który rozpocznie się pod koniec miesiąca w Katarze.

Luca de Meo galan moretton doumeyrou sitbon escoin casa padel

Zakłada się, że Roland Garros mógłby w ten sposób gościć scenę powiązaną z Międzynarodową Federacją Padel. Jaka konkurencja? WPT lub Premier Padel ? FIP właśnie zmienił melodię w 2022 roku. Oficjalny tor nie jest już World Padel Tour ale Premier Padel.

Moglibyśmy dowiedzieć się więcej o pozycjonowaniu FFT i potwierdzeniu ważnego turnieju padel w Roland Garros w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.