Mówiliśmy o tym wczoraj, Następny World Padel Tour La Rioja będzie miała kilku nieobecnych.

Rzeczywiście para Lima / Nieto, a także numery 1 Juan Lebron i Alejandro Galan nie będą częścią partii po pakiecie tego ostatniego. To jest Problem z kolanem Pablo Limy co uniemożliwia udział parze hiszpańsko-brazylijskiej. Mamy też informacje dotyczące kontuzji madridisty.

Według naszych kolegów z Olé, Galan po raz kolejny cierpiał z powodu bólu kolana, tego samego, który uniemożliwił mu udział w zeszłym roku w meksykańskiej scenie. Wydawać by się mogło, że ten ból nie przeszkadza mu w zabawie, ale bardzo go ogranicza i sprawia spory dyskomfort, który skłonił go do podjęcia takiej decyzji. Młody Hiszpan już w okresie przygotowawczym nie mógł trenować na 100% z powodu ciągłego bólu. Mimo dobrego samopoczucia na kilka dni przed wznowieniem rywalizacji Alejandro Galana szybko ogarnął ten dyskomfort.

Yanguas Galan uśmiecha się Premier Padel Major w Katarze 2023
Mike Yanguas i Aejandro Galan

Przypomnijmy, że Alejandro Galan połączył dwa turnieje z rzędu (Abu Dhabi i Doha), co mogło ponownie osłabić jego kolano. Po porażce w ćwierćfinale w Katarze szybko wrócił do Madrytu na badania lekarskie, które potwierdziły konieczność wzięcia tygodnia wolnego i rezygnacji z udziału w La Rioja Open.

Na razie Hiszpan nie poinformował jeszcze oficjalnie o przyczynach medycznych, które uniemożliwiają mu grę w Argentynie.

Jeśli jednak tak się stanie, bardzo prawdopodobne, że zostanie poddany nieinwazyjnemu zabiegowi regeneracji chrząstki, podobnie jak inny Hiszpan na torze, Mike Yanguas, jego partner treningowy w Akademii M3.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.