Alejandro galan jest w świetnej formie. Padel Magazine poznaje światowy numer 1 na Avicii Arena w Sztokholmie, podczas szwedzki Padel Otwarte.

Nie ma czasu!

Padel Magazine : Sezon jest wyjątkowy, bo nie wiemy ile turniejów Premier Padel będą grane. Poza Majorem Meksyku nic nie jest ogłaszane. Czy w tym kalendarzu jest miejsce na rozegranie 10 turniejów ogłoszonych na początku sezonu?

Ale galan :„Szczerze mówiąc, nie sądzę, że jest czas na rozegranie dziesięciu turniejów Premier Padel ten sezon. Wiem, że ich intencją jest również dbanie o sylwetkę zawodników. Ponieważ muszą budować zgodnie z harmonogramem World Padel Tour, szczerze wierzę, że nie będzie tych dziesięciu turniejów.”

Padel Magazine : W tym bardzo wymagającym sezonie, przez który przechodzisz, czy możesz sobie wyobrazić zrobienie tego samego w 2023 roku?

Ale Galan:„Dzisiaj nie wiemy, jakie turnieje odbędą się w przyszłym roku. Nic nie jest oficjalne. Kiedy będziemy mieli daty, przygotujemy się. W tym sezonie wykonaliśmy bardzo dobrą robotę i myślę, że nigdy nie czułem się lepiej fizycznie. Pukaj w drewno, aby to utrzymać.

Dubaj nie pozostawi nas obojętnymis

Padel Magazine : W końcu świat będzie grany w Dubaju, a nie w Katarze. Czy to ogłoszenie Cię zaskoczyło?

Ale Galan: „Widziałem to bardzo niedawno. Nie zagramy więc dwa razy z rzędu w tym samym miejscu. Nawet jeśli Doha jest najlepszym Pucharem Świata, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem, nie sądzę, aby organizacja w Dubaju pozostawiła nas obojętnymi.

Padel Magazine : W Cascais tytuł, tu znowu w Sztokholmie. Kiedy tempo sezonu nabiera tempa, wygrywa para Lebron/Galan.

Ale Galan:„To prawda, że ​​musimy wykorzystać naszą dobrą dynamikę. To bardzo wymagający rok z wieloma turniejami. Przy poziomie wszystkich par bardzo trudno jest dotrzeć do finału. Juan i ja zawsze gramy, aby wygrać.

Trudno się rozłączyć

Padel Magazine : Jesteśmy w Szwecji, w Sztokholmie. Jak się czujesz w tym mieście?

Ale Galan: „Dobrze, ale nie miałem czasu na zwiedzanie miasta. Hotel i Avicii Arena są blisko siebie, więc skupiliśmy się tutaj przez cały tydzień. Cieszymy się, że ponownie docieramy do finału.”

Padel Magazine : Hotel znajduje się w Arenie, dzięki czemu można dotrzeć do miejsca pracy nawet bez wychodzenia na ulicę. Czy dobrze jest być skoncentrowanym na celu, czy trudno jest pozostać cały tydzień w miejscu pracy?l ?

Ale Galan: „Myślę, że są pozytywy i negatywy. To prawda, że ​​pracujesz „na pełny etat” w padel, z ludźmi, którzy tylko o tym rozmawiają padeli trudno się odłączyć. Ale prawdą jest, że możesz być cały czas skupiony, nie zużywasz energii na transport. W Szwecji zwykle hotel znajduje się na Arenie. Doświadczyliśmy tego w Bastad, w Malmö i tutaj”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !