Napięcie między World Padel Tour oraz prezesem zrzeszenia profesjonalnych zawodników padel PPP, Alejandro galan nie trzeba już demonstrować.

Rzeczywiście to przez jego Konto na Instagramie że światowy numer 1 powrócił do incydenty to się stało, gdy spotkali się przeciwko parze Garrido–Campagnolo.

To dzięki ognistemu listowi otwartemu mieszkaniec Madrytu nie zawahał się wyrazić smutku z powodu tej sytuacji, którą uważa za haniebną.

Co się stało?

Przede wszystkim ważne jest ustawienie kontekstu. Ale Galan jest prezesem PPA i jest w konflikcie z World Padel Tour przez kilka tygodni, ponieważ obsługuje obwód FIP/QSI. Światowy numer 1 wyrósł przeciwko WPT, a wydarzenia, które miały miejsce wczoraj, nie powinny łagodzić napięć między obiema partiami, wręcz przeciwnie...

Przejdźmy do konkretów. Jest czwartek, 24 lutego, a światowe numery 1 spotykają się w meczu 1/8 finału pary utworzonej przez Javi Garrido i Lucas Campagnolo.

Alors, że Ale Galan i Juan Lebron rozpoczęli grę doskonale, to outsiderzy dnia zdołali odwrócić trend i wygrać 6-2/1-6/3-6.

Podczas gry Mistrzowie Świata byli obrażani przez część publiczności. Przepełnienia, które wygenerowały dwa przerwania i które, jak wyjaśnił nam Nallé Grinda, dyrektor turnieju, zmusił ochronę imprezy do interwencji.

Według Juana LeBron, teraz kolej jego kolegi z drużyny, aby wyrazić siebie w sieciach społecznościowych.

„Prosimy o szacunek dla zawodników i dla sportu”

„Dzisiaj jest dla mnie bardzo smutny, ponieważ przegraliśmy i korzystam z okazji, aby pogratulować Javi (Garrido) i Lucasowi (Campagnolo), którzy byli lepsi od nas na torze. Ale przede wszystkim smutny dzień dla padel.

Dziś pewna grupa społeczeństwa pozwoliła sobie na skandaliczne zachowanie i obrzucenie obelg bezpośrednio w moją partnerkę i we mnie.

Oczywiście jest to sport i musimy nauczyć się żyć z tą presją ze względu na nasz status zawodowych sportowców. Myślę jednak, że są granice, których nie należy przekraczać.

Szkoda, że ​​musimy korzystać z sieci społecznościowych, aby komunikować się o tego rodzaju problemach, ponieważ kiedy rozmawiamy o tym z World Padel Tour (zarówno na piśmie, jak i osobiście) nigdy nie słuchaliśmy siebie nawzajem i pozostajemy bez odpowiedzi.

Prosimy o szacunek dla zawodników i sportu.”[...]

„Myślę, że WPT się nie udało”

Pochodzący z Madrytu chciał wskazać, czym jest dla niego brak poprawności z WPT.

Wspomina również o kontuzji i skarży się, że musiał podróżować 4 lub 5 dni przed rozpoczęciem turnieju, aby móc optymalnie zregenerować się po 10 godzinach lotów, i uważa, że ​​musiał wygrać turniej, aby móc wrócić do jego koszty.

Narzeka też, że organizatorzy zdecydowali się na przedstawienie, gdy mecz miał się rozpocząć, a mecz został opóźniony, zmuszając zawodników do trzykrotnej rozgrzewki, co jego zdaniem nie jest wskazane, gdy jest się kontuzjowanym.

Numer jeden wraca następnie do wydarzeń, które miały miejsce podczas meczu.

Przerwa podczas meczu pomiędzy Lebron/Galan i Garrido/Campagnolo na Blockchain.com Miami Open

„Cierpiliśmy na wielki brak szacunku podczas gry. Poszliśmy zobaczyć zawodnika, który znał tych widzów, a także sędziego. Poszliśmy również na WPT, aby przed dołączeniem do toru poprosić ich o podjęcie działań mających na celu ochronę graczy przed tego rodzaju sytuacjami.

Gdy mecz zaczął się od nowa, ponieważ chcieliśmy kontynuować spotkanie, obelgi powtarzały się podczas prośby o przegląd wideo. Tym razem pochodził od lokalnego gracza, który otrzymał Dziką Kartę.

Po raz kolejny zwróciliśmy się przeciwko sędziemu, który choć się z nami zgadzał, nie mógł podjąć żadnej decyzji. Organizatorzy również nie odpowiedzieli na nasze prośby.

Niestety padel nie zapełnia jeszcze stadionów 80 tysiącami osób, co znacznie ułatwia nam identyfikację osób, które nas obrażają. Na szczęście jest ich tylko kilka, a padel to nadal dżentelmeński sport, w którym wszyscy szanujemy się nawzajem, czy to na korcie, czy na trybunach.

Nie jesteśmy jednak wspierani i trzeba będzie podjąć środki w celu rozwiązania tych problemów.[...]

Dodam, że dzień wcześniej podczas meczu o Dziką Kartę zaobserwowano pewien brak szacunku do innych kolegów z zawodu. A Marszałek (członek organizacji) przez cały mecz demonstrował swoje stanowisko wobec drużyny, którą wspierał, zapominając o jakiejkolwiek zasadzie neutralności. […]

Dlatego uważam, że WPT nie podołało zadaniu dopuszczenia do tego rodzaju nadużyć.

Jako gracz i entuzjasta padel Proszę o pilną zmianę i żeby tego rodzaju wydarzenia nie mogły się powtórzyć dla dobra naszego sportu.[...]

Ze swojej strony do domu wracam smutny z powodu tej porażki i sytuacji, której doświadczyliśmy, ale przede wszystkim z myślą o treningu i doskonaleniu się, aby być gotowym do kolejnego turnieju.

Pozdrowienia

Ale "

Cały list (po hiszpańsku) można oczywiście znaleźć na le Konto Instagram Alejandro Galan.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.