Une prawdziwa bomba została zrzucona w niedzielne popołudnie World Padel Tour. Alejandro Galan, jako prezes stowarzyszenia profesjonalnych graczy, ogłasza porozumienie z nowym obwodem QSI i FIP na turnieje, które rozpoczną się w 2022 roku.

Otwarta przepaść między graczami a WPT

Na początku informacja prasowa przekazana naszym kolegom z Analistas Padelstowarzyszenie graczy mówi o „e-mail wysłany przez WPT do kolektywu graczy w sobotę”. Ten e-mail byłby detonatorem sytuacji wybuchowej.

„Komunikacja i zachowanie WPT w ciągu ostatnich kilku dni jest całkowicie zgodne z jego nieszczerością, wyłącznie wyrachowaniem i tendencją do umniejszania naszego sportu i sportowców przez tyle lat. (…) Najnowsza propozycja WPT odpowiada tylko na jej własne interesy”

Ten paragraf pokazuje całkowity podział na profesjonalnych graczy i WPT.

wpt bomba

Tor w Katarze od 2022 r

„Po stronie stowarzyszenia pracowaliśmy niestrudzenie (…) w interesie zawodników i rozwijaniu naszej przyszłości pod opieką FIP (…) oraz pod egidą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i przy wsparciu finansowym , niezbędnych środków zaradczych oraz wiedzy, która zmieni nasz sport dla dobra zawodników i przyszłych pokoleń. W ten sposób zarządzane są największe sporty świata: nie są one przywiązane i ograniczone jedynie przez podmioty prywatne, ale są odpowiednio i profesjonalnie zarządzane przez odpowiednią federację, z dużymi inwestycjami i kierownictwem najwyższego szczebla, ustanowioną w interesie zawodników i gwarantowanie zasad sportu.”

„Możemy powiedzieć, że otrzymaliśmy realną propozycję budowy nowego toru od jednego z głównych sportowych funduszy inwestycyjnych.”

luigi nasser katar puchar

Ale Galán informuje, że związek piłkarzy osiągnął porozumienie z funduszem inwestycyjnym. Jak mówiliśmy kilka tygodni temu, tym funduszem inwestycyjnym jest QSI (Qatar Sports Investments), a obwód zaproponowany przez Nassera Al-Khelaifiego byłby zatem wybraną alternatywą.

Według różnych źródeł (w tym Marca), gracze wezmą udział od tego roku 2022 w 10 lub 11 turniejach tego nowego międzynarodowego toru. Pieniądze z nagród w każdym turnieju byłyby około 4 do 5 razy wyższe niż obecnie oferowane na WPT. Od razu rozumiemy atrakcyjność tego nowego toru dla graczy.

Zasadniczo pomysł polegał na tym, aby grać w te turnieje w tygodniach bez World Padel Tour, umożliwiając graczom udział w obu zawodach w 2022 i 2023 roku.

A co z dziewczynami?

Dużo słyszymy o panach, a Ale Galan przemawia w ich imieniu. Z drugiej strony wyciekło bardzo mało informacji na temat przyszłości padel kobiecy. Jeśli nowy obwód zaproponowany przez prezydenta Paris Saint-Germain wydaje się oferować nagrodę pieniężną pięć razy większą niż obecnie przyznawana przez World Padel Tour, nie wiemy jeszcze, co proponuje się paniom. Czy w przyszłości będziemy mieli wspólne daty, jak obecnie, czy też zmierzamy w kierunku systemu podobnego do tenisa, w którym mężczyźni i kobiety mają swój własny tor? Wydawałoby się, że kobiety są obecnie w trakcie negocjacji.

Sezon 2022 WPT w niebezpieczeństwie?

Gracze są obecnie na podstawie umowy z World Padel Tour do końca 2023 roku, i zgodnie z prawem nie mają prawa grać na innym torze. WPT wycofało się ze wszystkich przystanków w przededniu swojego najbardziej międzynarodowego sezonu, wiele dat zostało już potwierdzonych i osiągnięto porozumienia z różnymi kanałami telewizyjnymi.

Czy gracze naprawdę myślą o opuszczeniu WPT na dobre, nawet jeśli oznacza to zaangażowanie się w zagrożoną bitwę prawną, czy po prostu próbują wywierać presję na ten tor, aby umożliwić im rozgrywanie innych, bardziej lukratywnych turniejów? Trudno powiedzieć, ale sprawy powinny potoczyć się bardzo szybko, ponieważ jesteśmy już prawie miesiąc od powrotu do zdrowia, zaplanowanego w Miami.

Wyobrażamy sobie, żeAPT Padel WycieczkaThe projekt obwodu autorstwa Lisandro Borgesi inny aktor o imieniu Nowa generacja i które mogą zaoferować do pięciu razy więcej pieniędzy niż WPT, biorą udział w sytuacji braku powrotu między World Padel Tour i stowarzyszenie graczy. Okaże się, czy kilka obwodów może współistnieć z graczami upoważnionymi do udziału we wszystkich turniejach… Przypadki do śledzenia…

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.