Alex Arroyo (19) i Mario Ortega (18) wygrał Powstanie FIP w Canet-en-Roussillon wykazując konsystencję nieodpowiednią dla ich wieku. Dwaj Hiszpanie z pewnością odeszli, by zabłysnąć na niebie padel międzynarodowy.

Pomimo różnych trajektorii na World Padel Tour (Alex Arroyo zajmuje 68. miejsce, gra u boku doświadczonego Alvaro Cepero (35), podczas gdy Mario Ortega jest 214. i od czasu swojego debiutu w 12 r. rozegrał tylko 2019 meczów w WPT), dwaj młodzi mężczyźni mają ten sam cel: zbliżyć się do szczytów.

Magiczna atmosfera w Canet

Padel Magazine : Zanim zaczniemy mówić o Twoim zwycięstwie, porozmawiajmy o tej atmosferze. Ponad 1 osób na imprezie, która bije wszelkie rekordy we Francji. Jak przeżyłeś ten moment?

Alex Arroyo:„To był naprawdę fajny klimat. Czułem się jak w domu. Będę wracał do tego wydarzenia za każdym razem, gdy jest organizowane!”

Padel Magazine : Mario, masz dopiero 18 lat i wygrałeś swój pierwszy międzynarodowy turniej. Jak się czujesz ?

Mario Ortega:„Jestem bardzo szczęśliwy, a najbardziej cieszy mnie widok tylu osób tutaj. ten padel rośnie i sprawia, że ​​chcesz kontynuować. Będę nadal uprawiał ten sport i trenował.”

arroyo ortega lorenzo końcowy wywiad

„Chcę być nr 1”

Padel Magazine : Alex, jesteś jednym z nowych samorodków padel Hiszpański, jak daleko możesz zajść?

Alex Arroyo:„Każdego dnia pracuję dla być numerem 1. Spróbuję. Na razie wyniki są ze mną, ale nie możesz być zbyt pewny siebie i codziennie dodawać nowe rzeczy.” 

Padel Magazine : Często jesteś przedstawiany jako człowiek, który pokonał Lebrona / Galan (był z Salva Oria podczas Mistrzostw Hiszpanii 2019), ten, który w tym roku miał punkt meczowy z Belą / Sanyo (nadal z Salva Oria, w Walencji). Czy czujesz, że dzieli Cię kilka szczegółów od osiągnięcia poziomu tych światowych gwiazd?

Alex Arroyo:„Tak, jestem na poziomie, ale to nie wystarczy, ponieważ przeciwko Bela / Sanyo został tylko jeden punkt, ale nie udało nam się zakończyć. Musimy kontynuować pracę, starać się być na szczycie z innymi.”

arroyo rozbić finałowy canet

„Moi trenerzy zaszczepili to we mnie”

Padel Magazine : Mario, jesteś młodszy od swojego kolegi z drużyny. Jaki masz plan, aby dostać się na ten poziom?

Mario Ortega:„Właśnie zaczynam grać w World Padel Tour z regularnością. Robiłem to już wcześniej, ale teraz naprawdę zaczynam. Moim celem jest dotarcie do najwyższego punktu. Będę trenować, jakby każdy dzień był moim ostatnim, i zobaczymy, dokąd mnie zaprowadzi ”.

Padel Magazine : Popełniasz bardzo mało błędów, wykazujesz prawdziwą konsekwencję i jesteś silny psychicznie. Jak udaje ci się mieć te cechy w młodym wieku?

Mario Ortega:„To wszystko jest szkolenie, tego nauczyli mnie moi trenerzy. Stopniowo moja gra rozwijała się w ten sposób.”

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.