Padel Magazine chciał podkreślić dość zaskakującą sytuację. Trzech przyjaciół znajduje się na czele trzech obwodów padel profesjonalny. Zastanawiamy się więc, czy pewnego dnia mogliby współpracować i pozwolić nam na jedność w naszym sporcie.

Najlepsi przyjaciele na czele padel Professionnel

W zaledwie sześć miesięcy krajobraz padel profesjonalny eksplodował na wszystkich frontach. Dziś na najwyższych stopniach zawodowych obwodów znajdujemy trzech „braci” padel. A jeśli taka konfiguracja pozwoliłaby zbliżyć się do obwodów?

Karim Alami Dyrektor Turnieju Doha ATP stał się jednym z najważniejszych promotorów Premier Padel. Premier Padel ma stać się oficjalnym obwodem uznawanym przez Międzynarodową Federację Padel. Wyjątkowy tor, który odniósł światowy sukces. Katar jest także gospodarzem mistrzostw świata po raz drugi z rzędu. padel w listopadzie przyszłego roku.

Alex Corretja, podwójny finalista Roland-Garros (1998 i 2001), zostałwiceprzewodniczący World Padel Tour. Nowicjusz z wyboru przegrywającego WPT, który stracił monopol z dnia na dzień, a niektóre z nich ogłaszają koniec w grudniu 2023 r. (Data, od której gracze zostaną zwolnieni z umowy z nim). Ale uważaj, pomimo słabej ogólnej komunikacji, błędów strategicznych, graczy i firm odwracających się od niej plecami, WPT być może nie powiedziało ostatniego słowa.

i wreszcie Luis Lobo, wielka postać światowego tenisa, trener największych tenisistów (Carlos Moya, David Nalbandian, Marcelo Ríos, Juan Mónaco, Mariano Zabaleta, Agustín Calleri…) niedawno przejął stanowisko byłego szwedzkiego prezesa Thomasa Johanssona. Właśnie podpisał pierwszy sukces z Tenerife and Canary Open. Sieć Fabrice Pastora kwitnie i nadal jest eksportowana na cały świat.

„FIP zapobiega temu zbliżeniu”

Ale aby pozwolić tym trzem przyjaciołom spróbować pogodzić tory, będzie praca! Rzeczywiście, wiemy już, że między WPT a FIP powiązania są bardziej niż zerwane, a sprawy będą rozstrzygane w sądzie.

Dla Fabrice Pastora, jeśli istnieje współpraca między obwodami, oczywiście nie będzie ona przechodzić przez Międzynarodową Federację Padel (FIP), według niego”zbyt przywiązany do innego obwodu (Wyd. Premier Padel) być całkowicie wolnym".

"Interesy FIP nie są interesami padel. Oficjalnie tylko ja to mówię niestety i to zbyt długo. Ale stopniowo zasłona się podnosi.“, kontynuuje Monako.

Fabrice Pastor: „FIP wywiera presję na burmistrzów…”

Obwody w służbie padel ?

Rozumiesz, że nic nie jest wygrane, ale słowa Luisa Lobo, które obdarzył nas wyłącznie na Teneryfie, pozostają powodem do nadziei:”Wszyscy jesteśmy trzema (Lobo, Corretja i Alami) na tej samej długości fali. Mamy te same ambicje co do rozwoju tego sportu. APT jest gotowy do wejścia do stołu, jeśli jest to w interesie sportu.

Drzwi nie wydają się być zamknięte, ale każdy będzie musiał nalać trochę wody do wina… Czy ci trzej byli wielcy tenisiści mają możliwość zmiany sytuacji?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.