WPA weźmie udział w Międzynarodowy Puchar Klubu Padel de EFCA. Padel Magazine spotkanie Ali Al-Arif, menadżer klubu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Więcej niż klub, ośrodek treningowy

Lorenzo Lecci Lopez: Czy możesz się przedstawić i opowiedzieć nam o klubie WPA?

Ali Al-Arif:"Pochodzę z rodziny, która zajmuje się budownictwem. Weszliśmy do biznesu sportowego z WPA trzy lata temu. Nazwa oznacza Świat Padel Akademia. Nasz pierwszy oddział został otwarty w Dubaju, a teraz mamy jeszcze trzy. Szybko się rozwijamy i chcemy podróżować po całym świecie”.

„WPA naprawdę koncentruje się na szkoleniu. To nie jest klub padel klasyczny. Mamy ponad 13 trenerów pracujących z tą samą metodologią.”

„Chcemy wygrać w Maladze!”

Lorenzo Lecci Lopez: W tym roku WPA weźmie udział w International Club Cup of Padel w Maladze. Czego oczekujesz od tego konkursu?

Ali Al-Arif:„Naszym celem będzie zdobycie Międzynarodowego Klubowego Pucharu Padel. To będzie naprawdę przyjemność reprezentować Zjednoczone Emiraty Arabskie w tym ważnym konkursie. Chcemy to wszystko wygrać! W WPA chcemy być najlepsi. Pomysł byłby taki, żeby jeździć tam co roku, ale zobaczymy po naszym pierwszym udziale.

Lorenzo Lecci Lopez: Znasz rozwój padel Emirati lepiej niż ktokolwiek. Jak rozwija się tam ten sport?

Ali Al-Arif: „The padel rośnie w zastraszającym tempie w Emiratach. Możemy ten wzrost porównać do Szwecji, Włoch czy nawet Hiszpanii. Myślę, że rynek padel dojrzeje pod koniec roku lub w przyszłym roku. Myślę, że wraz z ilością otwieranych klubów niektórzy zaczną cierpieć, a to będzie oznaczać dojrzałość rynku. Od tego momentu padel pozostanie na zawsze i powinien stać się najczęściej uprawianym sportem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !