Po wspaniałym zwycięstwie pary Castello/Collombon przeciwko Tamara Icardo i Delfi Brea podczas 8/XNUMX finału turnieju WPT Bruksela OtwarteFrancuzka wspomina ten występ.

„Ciężka gra. Bardzo ciężki mecz, który trwał prawie 3 godziny. Dostaję skurcze (śmiech), tam czuję wszystkie emocje i zmęczenie. Zrobiliśmy bardzo dużego pierwszego seta, który wygraliśmy 1-6. Również bardzo dobrze zaczynamy drugą partię, ale myślę, że fizycznie mamy małą lukę powietrzną, a potem oni również podnieśli poziom gry, przegrywają seta 3-2. W 5rd przegrywamy na 1-5, przełamujemy następną grę. Mimo to pod koniec meczu byliśmy bardzo solidni, z dużą ilością puntos de oro i ostrą walką o punkty. To był naprawdę mecz pełen emocji i bardzo fizyczny. Warunki były bardzo powolne, więc musieliśmy uzbroić się w cierpliwość i wytrzymać psychicznie i to właśnie udało się. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku."

Świadomie, Alix mówi o jutrzejszym meczu z nasionami 5:

„Ćwierćfinał zmierzy się z Martą (Marrero) i Lucią (Sainz), które też rozegrały bardzo zacięty mecz i które na pewno też będą zmęczone. To będzie fajny mecz, ale oczywiście bardzo trudny. Wciąż mamy swoje szanse, ale czeka nas wielka bitwa.

Znamy ich bardzo dobrze, często z nimi trenujemy. Zobaczymy jak potoczy się, ale do spotkania podchodzimy dość spokojnie, staramy się nie projektować za bardzo i rozgrywać mecze jeden po drugim.

Zrobiła też małą analizę swojego startu w sezonie ze swoją zawodniczką Jessicą Castello:

„Mieliśmy 2-3 dość skomplikowane turnieje z Jess” (Jessica Castello), ale czasami to nie wystarczy iw tym turnieju udało nam się wypracować bardzo dobry poziom gry, więc jestem bardzo zadowolony. »

Ćwierćfinał będzie można obejrzeć za darmo w piątek o godz. 10 World Padel Tour TV.