Francuzka Alix Collombon wspomina bardzo ważny mecz, który rozegrała wczoraj ze swoją partnerką Jessicą Castello przeciwko Las Heras / Virseda, i w którym kwalifikacja tego ostatniego w półfinale WPT Reus Open.

To był bardzo szczególny mecz, który odbył się wczoraj w Reus. Rzeczywiście niezwykły fakt, czterech graczy miało okazję zakwalifikować się do swojego pierwszego w historii półfinału na Open lub Master of World Padel Tour. Pod koniec napięcia to Veronica Virseda i Barbara Las Heras wygrały z Jessicą Castello i Alix Collombon (3/6 6/3 6/4). Mistrzyni Francji daje nam swoje uczucia po meczu.

„Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani, że jesteśmy tak blisko tego półfinału. Gorąco kontestowany, gorący mecz. Zrobiliśmy dużego pierwszego seta, w drugim trochę poszliśmy w dół, oni wręcz przeciwnie zwiększyli poziom gry, więc trend dość szybko się odwrócił.

Trzeci był bardzo uzależniony, dość szybko przyjmują naszą usługę, ale odrywamy się i wracamy na 4/4. A potem przegrywamy dwie ostatnie partie meczu na „punto de oro”, w tym ostatnią, w której prowadziliśmy 0/40…

Sprowadza się to do szczegółów, było wiele bardzo długich, bardzo ciasnych punktów. Myślę, że nie przeoczyliśmy wiele, wrócimy do treningu, aby upewnić się, że następnym razem wypadnie na naszą stronę!”

Pomimo rozczarowania, że ​​tak blisko byli tak blisko swojego pierwszego półfinału podczas WPT Open, Alix Collombon i Jessica Castello znakomicie rozpoczęli sezon, zdobywając dwa ćwierćfinały w tylu turniejach. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy ich w pracy w Vigo, za jakieś dziesięć dni!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !