Alix Collombon udzieliła nam ekskluzywnego wywiadu, aby wyjaśnić jej nagłe rozstanie z Nicole Traviesą, z którą rywalizowała w WPT przez 2 lata.

[Dodatkowe informacje zostały przekazane do wywiadu 27 października 2020 r.]

Padel Magazine : Rozstanie na dwóch turniejach na koniec sezonu po dwóch latach spędzonych razem, co się stało?

Alix Collombon: „Powiedziałem Nicole w zeszłą środę, że nie chcę z nią kontynuować w 2021 roku. Dyskusja przebiegła bardzo dobrze. Chciałem być dla niej przejrzysty i powiedz jej, że zdecydowałem się nie kontynuować w przyszłym roku, aby miała czas na zawrócenie. Wmawialiśmy sobie, że razem zakończymy rok dobrze, że zrobimy wszystko, by skończyć się dobrze, bo na to zasłużyliśmy, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasz ostatni wynik na World Padel Tour.

W końcu i szkoda, że ​​nie zakończymy razem roku 2020. W kolejnym turnieju zagram z Sarą Ruiz, zawodniczką po prawej, a on jest bardzo prawdopodobne, że mijam po lewej!"

Padel Magazine : Jak długo myślałeś o odejściu z Nicole?

Alix Collombon: „Z Niki spędziliśmy razem wspaniałe chwile. Ale może dla niej i dla mnie nadszedł czas, aby znaleźć nowe projekty. Wspólnie przekonaliśmy się, że może istnieć bariera w zbliżaniu się do najlepszych światowych par. Oboje jesteśmy konkurentami, a czasem życiem padel, więc musimy się rozdzielić, aby spróbować znaleźć inne skojarzenia, aby pójść dalej.

Czasami konieczne są zmiany, aby iść naprzód, czy to dla jednego, czy dla drugiego.

miałem Potrzebujesz nowego projektu, nowych ambicji i gracza z innym rodzajem gry obok mnie, aby spróbować ominąć ten skomplikowany kurs.

To, co jest ważne dla mnie, jest ważne dla niej. Spędziliśmy razem 2 piękne lata. Dziękuję za naszą przygodę. Jestem pewien, że ona również przejdzie ten kamień milowy ze swoim nowym partnerem, ponieważ ma grę, by robić piękne rzeczy. ”

Padel Magazine : Jakieś informacje o swoim partnerze na 2021 rok?

Alix Collombon: ”„ Gracz, którego naprawdę lubię, skontaktował się ze mną, aby dowiedzieć się, czy jestem zainteresowany projektem z nią. Pomyślałem, że to będzie dobry projekt. JDlatego jestem bardzo szczęśliwy ! Poczułem potrzebę nowego projektu i nowych ambicji. Myślę, że z moim nowym partnerem możemy podjąć ważne kroki i miejmy nadzieję konkurować z najlepszymi parami na świecie ”.

Siatkówka forhendowa Alix Collombon head alpha pro

Padel Magazine : Jakie cele na 2021 rok? Top 20 World Padel Tour ?

Alix Collombon:„Celem jest najwyraźniej najlepsza 20. Minęły już dwa lata, kiedy jestem w pierwszej trzydziestce z Nicole. I myślę, że aby pójść dalej, oboje musieliśmy spróbować znaleźć nowy rozmach. To jest powód, dla którego wybraliśmy różne ścieżki. Mam nadzieję, że z moim nowym partnerem zrobimy świetne rzeczy, będziemy dążyć do kilku kwartałów i zbliżyć się do czołowej 30. Mam wiele nadziei na tę nową przygodę!

Podsumowując, nie możemy zapominać, że skoro ja i Nicole pracowaliśmy tak dobrze, to dlatego, że pracowaliśmy. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie przy głównych stołach, ale w miarę możliwości. (śmiać się) "

Linia bazowa forhendu Alix Collombon

Zespół Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.