Alix Collombon zaproponował nam wyjątkowy finał w Burrianie ostatni weekend. Zastanawia się nad tym występem i wysyła wiadomość do najlepszych par WPT: trzeba będzie na to liczyć w tym sezonie!

FIP Star Burriana: co za występ!

Franck Binisti: Wychodzisz z zawodów na wysokim poziomie w Burriana, wygrywając w finale w 3 setach. Bawiłeś się swoją nową hiszpańską Jess. Opowiedz nam o tym wyjątkowym meczu.  

Alix collombon : "To było bardzo fizyczne, powinieneś o tym wiedzieć FIP gramy 5 meczów w 3 dni. 16 sierpnia w piątek wieczorem, 8 w sobotę rano, w sobotę po południu ćwierćfinały, w niedzielę rano połowa i niedziela po południu finał. Więc nie byliśmy naprawdę świeże".

„Ponadto był duża intensywność na finiszu. Ostatni zestaw był dla wszystkich skomplikowany fizycznie. Oglądanie gry było dla ludzi dobrą zabawą. Były spektakularne punkty i widzieliśmy, że gracze nie chcą się poddawać. ”

wywiad castello collombon fip burriana

Franck Binisti: Co się dzieje, gdy w drugim zestawie siedząc plecami do ściany zobaczysz Feniksa Alixa?

Alix Collombon: „Pierwszy set zakończyliśmy źle. Fizycznie nie czułem się dobrze. Nie byłem pewien, czy potrafię zagrać w tym turnieju. Czułem, że moje nogi są bardzo ciężkie, ale zdobyliśmy ważne punkty".

„I ss pomogło mi w środku, ponieważ nie mogłem się utrzymać. Jest imponująca fizycznie. Fizjoterapeuta pomógł mi przy łydce. Mieliśmy duży trzeci set. Kluczem do tego meczu jest 2: 0 w drugiej, kiedy wygramy punto de oro".

Franck Binisti: Widzieliśmy cię lepiej fizycznie w trzecim secie. Prawie nie popełniłeś już żadnych błędów.

Alix Collombon: „Nie byłem lepszy fizycznie, po prostu zmieniliśmy taktykę. Zacząłem grać na długiej linii. W związku z tym gra była trochę bardziej na Jessice. Z tym bólem musiałem grać mądrze. To pozwoliło nam wygrać mecz. Juan (jego trener) był bardzo ważny w tym finale ”.

„Miałem operację pleców”

Franck Binisti: Co wydarzyło się w tym przedsezonie, że nie czujesz się na fizycznym poziomie swojego partnera?

Alix Collombon: „Miałem operacja pleców w grudniu. Zostałem całkowicie zatrzymany na miesiąc. Mój powrót na boisko nastąpił w połowie stycznia w bardzo łagodny sposób. Po miesiącu na kanapie było ciężko. Wykonaliśmy dużo pracy z moimi trenerami fizycznymi ”.

„Uczucia powracały stopniowo i zdecydowaliśmy się to zrobić FIP aby dopasować i weź wrażenia jako parę. Poszło lepiej, niż się spodziewaliśmy. Nie zaczęło się zbyt dobrze, ale skończyło się dobrze! Nadal mamy dużo swobody ”.

J. Castelló A. Collombon zwycięstwo FIP valenciana

Wiadomość dla pierwszej dziesiątki

Franck Binisti: Po powrocie z tej operacji wygrałeś pierwszy duży turniej. Twoje cele muszą być bardzo wysokie, prawda?

Alix Collombon: „Celem w tym roku jest przejść do ćwierćfinałów. Chcemy zbliż się do najlepszych par. Jesteśmy parą 14 w rankingu. Chcemy zbliżyć się do szczytu 8".

Franck Binisti: Często trenujesz w Barcelonie z zawodniczkami Top 20, na przykład Martą Marrero (numer 5). Czy czujesz się blisko tych graczy pod względem poziomu gry?

Alix Collombon: "JA może być skuteczny. Oczywiście jest mała różnica, ale mogę to znieść. Od momentu, gdy jesteśmy 14. parą na tej szachownicy, jest to potencjalnie możemy pokonać każdego. Możesz też przegrać ze słabszymi, ale jest to coś możliwego ”.

Praca psychologiczna, klucz

Franck Binisti: Dwa lata temu pamiętam więcej skromności z twoich słów, ale dziś wiesz, że możesz pokonać każdego. Czy ten psychologiczny wyzwalacz jest nowy w tym sezonie?

Alix Collombon: „W tym sezonie zacząłem pracować z Pierre Gauthier na poziomie psychologicznym. To jest coś, co z nim widziałem. SJestem w tym stole, że mogę pokonać każdego. Trzeba też wykazać się pokorą, grając „słabszą” parę na papierze. Celem jest dotarcie tak daleko, jak to tylko możliwe i szczere przekonanie, że można pokonać najlepszych graczy ”.

„Pracujemy zdalnie podczas długich sesji, które wymagają refleksji. Jestem bardzo zadowolony z wykonywanej przez nas pracy, nawet jeśli dopiero się zaczyna ”.

zaciśnięta pięść alix collombon P2000 Pyramids

Franck Binisti: Jaki jest Twój plan na najbliższe kilka tygodni?

Alix Collombon: „Mam zamiar dużo trenować. Na początku marca jest super gran slam na katalońskim torze, że zagram z Jess. Do połowy kwietnia odbędzie się kilka turniejów ”.

Znajdź pełny wywiad poniżej:

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.