Obecny w Beausoleil w ramach Cupra Padel-Point Tour, Francuz numer 1 zgodził się podejść do mikrofonu Padel Magazine wspomnieć: francuski zespół, francuski tor, jego rekord w połowie sezonu z Jessicą Castello...

Mistrzowski Finał w Barcelonie: „Cel, jaki postawiliśmy sobie na początku roku”

Padel Magazine : Jessica (Castello) i bardzo dobrze zaczynasz sezon. Czy jesteś zadowolony z tego początku sezonu? Na co czekasz dalej?

Alix Collombon : „Powiedziałbym, że rzeczywiście mamy całkiem dobry początek sezonu. Teraz, jeśli musimy spojrzeć trochę na negatywy, myślę, że w pierwszych miesiącach brakowało nam konsekwencji. To prawda, że ​​zrobiliśmy ćwierćfinały, korzystając ze stolików, które były może trochę korzystniejsze od innych, ale trzeba tam być w tych momentach i udało się.

Mieliśmy też kilka meczów, w których nie graliśmy dobrze, przeoczyliśmy, ale tutaj byliśmy o wiele bardziej regularni, znacznie solidniejsi przez dwa miesiące. Czujemy, że nie jesteśmy daleko od osiągnięcia ważnego kamienia milowego, ale trochę nam brakuje, aby ten kamień milowy przejść. »

Castello-Collombon-tape-main-first-round-malaga-open-2022

Padel Magazine : Wyobraźmy sobie, że przechodzisz ten kurs, myślisz o tym Final Master pod koniec roku w Barcelonie?

Alix : „Zdecydowanie o tym myślę. To był cel, który wyznaczyliśmy sobie na początku roku z Jessicą, osiągnąć ten finał pod koniec roku i być częścią 8 najlepszych par.

Oczywiście jest bardzo ciężko, dziś schody są coraz trudniejsze. Ale oczywiście taki jest cel. Poza tym będzie w domu, w Barcelonie, więc byłoby jeszcze piękniej.

Oczywiście damy z siebie wszystko, ale będziemy musieli mieć duży sezon, żeby się tam dostać. »

Alix patrzy na obecną silną konkurencję na francuskim torze

Padel Magazine : Wkrótce nadejdzie wiele terminów, zwłaszcza na torze francuskim. Mam na myśli w szczególności P2000 des Pyramides, czyli mistrzostwa Francji. Pytanie może wydawać się zaskakujące, ale czy para Collombon/Godallier jest nadal aktualna?

Alix : " Oczywiście ! Na torze francuskim nie ma zmian. Wyjechaliśmy na cały sezon z Léą, więc nie ma powodu, aby to zmieniać, jeśli nie ma kontuzji. Ale nie, nie planowano żadnych zmian. »

Padel Magazine : Jakie masz oko do rywalizacji na francuskim torze kobiet (pary Clergue/Ligi, Detrivière/Martin, Invernon/Soubrie czy nawet Ginier/Pothier)? Czy to dobra rzecz dla drużyny Francji i padel Francuzki w ogóle, że istnieje taka konkurencja?

Alix : „Oczywiście, ponieważ myślę, że im więcej par, tym większa rywalizacja, tym bardziej pomoże to dziewczynom w szybkim postępie. Dopóki ta konkurencja jest zdrowa, jest bardzo dobra dla padel i padel kobiecy. Amélie i Melissa mają bardzo dobry początek sezonu, oczywiście znam Jessicę (Ginier) bardzo dobrze i znam jej cechy. A jeśli z Lucile uda im się znaleźć „sztuczkę”, to naprawdę może być niebezpieczna para; Laura i Fiona też...

To bardzo interesujące, widzieć, jak te pary idą w górę, to od nas zależy, czy pojawimy się na turniejach z Léą, będąc bardzo poważnym od pierwszego meczu i ciężko grając od pierwszego do ostatniego punktu. To dobrze dla nas. I dla drużyny Francji! »

Światy: „Zawsze musimy pamiętać o podium”

Padel Magazine : Mówiąc o francuskiej drużynie, na Mistrzostwa, czy wyznaczyłeś już sobie osobisty i globalny cel?

Alix : „Nie jestem przyzwyczajony do wyznaczania sobie osobistych celów, kiedy jesteś w drużynie Francji, ale zawsze musisz pamiętać o podium. Wiemy, że to oczywiście bardzo trudne, wiemy, że Hiszpania jest nietykalna, wiemy, że Argentyna jest nietykalna… przynajmniej na razie.

Teraz będziemy walczyć z takimi krajami jak Włochy, które stają się coraz silniejsze, Szwecja, która naprawdę wzrośnie, myślę, że Portugalia będzie tam tym razem, jeśli się zakwalifikują. Myślę, że na tych światach będzie dobry poziom, będzie bardzo ciekawie, będziemy mieli kilka naprawdę fajnych meczów do rozegrania. Ale myślę, że musimy mieć trochę ambicji, a celem na podium jest wielka ambicja. »

Cupra Padel-Point Tour : „Tego brakowało w padel we Francji "

Padel Magazine : Byłeś obecny w Casa Padel w ramach I edycji Cupra PPT. Jaki był wynik tego pierwszego doświadczenia na torze w Casa Padel a ten etap w Beausoleil?

Alix : „Szczerze, myślę, że to świetnie! Tego brakowało padel we Francji, bardzo ważny obwód amatorski. Z konkursami, ale prezentami do wygrania, loteriami, Mistrzostwami One Point, klinikami, wystawami z najlepszymi francuskimi graczami czy dzisiaj z Florentem Manaudou… to niesamowite widzieć go na boisku.

Alix Collombon Smile Cupra Padel Point Tour BeausoleilAlix Collombon Smile Cupra Padel Point Tour Beausoleil

Uważam, że są to wydarzenia, które przyczyniają się do rozwoju padel. Musimy przyciągnąć ludzi w teren, bo wiemy, że kiedy uda nam się ich przyciągnąć, 8 na 10 wraca. Uważam, że to bardzo ważna statystyka. Kiedy zagrają, ludzie będą grać ponownie. Taki jest cel, potrzebujemy masy, potrzebujemy ilości.

Potrzebujemy też młodych ludzi. Jestem bardzo szczęśliwy widząc, że jest wiele maluchów, które przychodzą i grają, i to jest naprawdę świetne. To świetna inicjatywa Cupra i Padel-Point ! "

Obejrzyj wywiad w całości poniżej:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.