Pierwszy francuski gracz Alix Collombon wraca dohistoria, którą pisze przed pierwszym finałem Challengera World Padel Tour.

“Nie koniec sam w sobie”

Ten finał nie jest celem samym w sobie. Widzę dużo postów wokół tego wyczynu i ten pierwszy finał dla Francuzki w Challengerze z World Padel Tour. Dziękuję za całą zachętę. Ale to nie jest cel sam w sobie.

W tym Challengerze byliśmy kilkoma parami, aby ubiegać się o ostateczne zwycięstwo.

Nie czuję, że piszę historię padel Francuski, bo myślę, że mamy jeszcze dużo do zrobienia. Może się dowiem później.

Ale z Jessicą czujemy, że możemy robić wspaniałe rzeczy. Lorena Rufo i Marta Talavan to zawodniczki, które dobrze znamy. Przed tym półfinałem byliśmy wszędzie na 1. miejscu.

collombon ostateczne zwycięstwo challenger wpt

“Mocni w podejściu”

myślę gdzie byliśmy silni, to jest w podejściu do tej gry. Na miejscu warunki są skomplikowane. Jest zimno, dużo wiatru. Zanim wyszliśmy na boisko, wiedzieliśmy, że nie możemy zagrać najlepszego meczu w naszym życiu. Byliśmy na to przygotowani. I z pewnością dlatego dzisiaj byliśmy bardziej konsekwentni.

„Finał 50-50”

Jeśli dla naszych rywali jesteśmy być może faworytami finału po naszym zwycięstwie w 2 setach z rozstawionym numerem 1, to mogę powiedzieć, że nie podchodzimy do tego meczu absolutnie nie w ten sposób.

Poziomy są bardzo zbliżone. Wystarczy spojrzeć na nasze rankingi, aby zdać sobie sprawę, że to nie ma większego znaczenia.

Dla mnie finał to 50-50.


Przypominamy, że mecz będzie oglądany na żywo na kanale Youtube z World Padel Tour.

Drugi półfinał kobiet rozpoczyna się natychmiast.


Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.