Alix Collombon wspomina swój pierwszy mecz z Jessicą Castello w runda XNUMX du Blockchain.com Miami otwarte. Autorytarne zwycięstwo 6/4 6/1, aby postawić się w najlepszych warunkach.

Zwycięstwo dla szefów

Padel Magazine : Trudny początek meczu, bo ta para z previas grała bardzo dobrze, ale byłeś w stanie narzucić swoją grę i rozwinąć się w drugiej.

Alix Collombon :„Myślę, że dobrze to podsumowałeś. Nie zaczynamy zbyt dobrze. To pierwszy turniej w tym roku, trochę napięcia. Warunki są trudne z silnym wiatrem. Co prawda dla wszystkich jest tak samo, ale nie sprzyja to zrobieniu bardzo dobrej gry.

„Udało nam się zrobić to, co było konieczne, zaostrzając ważne zagrania. Doświadczenie zadziałało. W drugim udało nam się trochę bardziej pograć w naszą grę i zagrać z tymi graczami previa, którzy mieli bardzo dobry początek meczu.

Niezrównoważona przeciwna para = szansa

Padel Magazine : Będziemy musieli przygotować się do meczu 5/XNUMX finału z zupełnie nową parą. Delfi Brea, piąta zawodniczka na świecie, która gra z Juliettą Bidahorria, która zastępuje kontuzjowaną Tamarę Icardo. Czy masz pojęcie, jak podejdziesz do gry?

Alix Collombon :„Mamy plan gry. Teraz nie jest to takie proste w tych meczach, w których jest różnica między dwoma graczami, ponieważ nie powinieneś przesadzać i grać tylko na gracza po lewej, ponieważ ona też nie jest malarką! Dobrze przygotujemy się do meczu z trenerem. Taktycznie mamy pomysł, ale postaramy się zagłębić w szczegóły. To dla nas jutro bardzo interesujący mecz.

Wymarzony początek sezonu

Padel Magazine : Stawką jest ćwierćfinał. W poprzednim sezonie zrobiłeś to pod koniec sezonu, aw tym roku może się to zdarzyć już od pierwszego turnieju. To może być początek snu rok po Acapulco w Miami… To sen, prawda?

Alix Collombon "Prawdą jest, że nie mamy na co narzekać. Mieliśmy szczęście, że zostaliśmy zaproszeni na wystawę w Acapulco. Jesteśmy teraz w Miami w idealnym miejscu. To właśnie chcielibyśmy mieć na wszystkich turniejach. Dobrze się zaczyna. Jeśli zaczniemy od ćwiartki, będzie to oczywiście bardzo pozytywne, ale nie powinno to być dodatkowym naciskiem. To będzie mecz jak każdy inny.

Tajemniczy pałac

Padel Magazine : W zeszłym roku grałeś z Wilson Bela Pro, a tutaj widzimy Cię z bardzo tajemniczym czarnym pala. Wiemy, że jesteś u Wilsona i to oczywiście Wilson, ale co się dzieje?

Alix Collombon :„To zmiana pala, zmiana asortymentu na ten rok. Ich pomysł polegał na tym, aby Bela jako jedyny grał swoją rakietą. Wypróbowałem kilka rakiet śnieżnych i okazuje się, że z tym mam dobre odczucia. Postanowiliśmy zachować ten prototyp na moje pierwsze turnieje i trochę drażnić się z moim następnym kumplem.

„Niedługo to ogłoszę. To będzie nowe, wspaniałe skojarzenie w nowej gamie.”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !