Jest to dzień poświęcony padel zorganizowane przez Francuska Federacja Tenisowa w Roland Garros, że Padel Magazine był w stanie wchodzić w interakcje z Alix Collombon, francuski numer 1 w padel.

Lyonnaise wróciła ze swoim zwykłym dobrym humorem na różne tematy: Premier Padel Majorze, przyszłość pań na tym torze, ale także jej bardzo dobre wyniki podczas ostatniego Challenger Mallorca, na którym skończyła z Jessicą Castello wicemistrzynią konkursu.

Wystawa kobieca w Greenweez Paris Premier Padel Major ?

"Oczywiście Bardzo chcę zagrać w tym turnieju, to Roland-Garros, jestem Francuzem i świadomość, że chłopcy będą mogli grać, a nie dziewczyny sprawia, że ​​robi mi się niedobrze. Prowadzimy negocjacje, na razie nic nie jest przesądzone o naszej przyszłości. Nadal jesteśmy w kontrakcie z World Padel Tour do 2024 roku. W tym roku możemy to ogłosić, to niemożliwe.

Zobaczymy, czy da się zrobić wystawę, ale będzie to też zależało od tego WPT. To już byłoby dobre dla dziewczynek.

Wiem, że Arnaud Di Pasquale wysłał e-mail do stowarzyszenia graczy, aby sprawdzić, czy jesteśmy zainteresowani i czy możemy to zrobić.

To zawsze ten sam problem: kontrakt z WPT… Nie mamy prawa organizować innych wydarzeń na 7 dni przed i 7 dni po turnieju WPT. Są klauzule, które stwierdzają, że moglibyśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i inne, które im przeczą. Rozmawiamy o tym z prawnikami, ale pozostaje to skomplikowany temat, bo nawet ja nie znam wszystkich tajników.".

Co wyjaśnia, dlaczego chłopcy pozwolili sobie na udział? Premier Padel a nie dziewczyny?

„Może chłopcy i dziewczęta mają różne charaktery (śmiech).

Chłopcy nie boją się popadać w konflikty i trochę wstrząsać i to często dzięki nim sprawy posuwają się do przodu. Jeśli chodzi o dziewczyny, to chyba jesteśmy trochę spokojniejsi, chcemy robić rzeczy dobrze, mamy kontrakt, który podpisaliśmy. Nie możemy zrobić byle czego. Potencjalne grzywny mogą spaść i szczerze mówiąc, jesteśmy w tym trochę bardziej ostrożni niż chłopcy.

Panowie postanowili zrobić rzeczy bardzo szybko i niekoniecznie bardzo dobrze, jeśli mam być szczery. To pierwsza dziesiątka na świecie, która wybrała cały tor... Tutaj podejmujemy bardzo ważną decyzję dla przyszłości padel, nie tylko dla nas, bo angażuje się w ciągu najbliższych 25 lat. Nie musisz nic robić".

Coraz wyższy poziom

„To skomplikowane, poziom jest coraz wyższy. To prawda, że ​​wyszliśmy z dobrego turnieju na Majorce, pokonaliśmy parę numer 3 złożoną z Bea Gonzalez i Marty Ortegi oraz Eli Amatrain – Carolina Navarro, para 8. Udaje nam się wygrywać mecze z parami, które należą do światowej czołówki .

Challengers są w tym roku bardzo konkurencyjne, ponieważ organizatorzy zwiększyli nagrody pieniężne i punkty, więc nieuchronnie więcej graczy chce wziąć udział”.

„Fizycznie w ostatnim secie było ciężko, ponieważ wychodziliśmy z trzech dużych, intensywnych meczów. Brakowało nam świeżości zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Ponadto zmienili taktykę w trakcie gry i niestety nie byliśmy w stanie pozytywnie zareagować na tę zmianę.".

Cały wywiad można znaleźć poniżej.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.