Francuski numer 1 jest teraz świetny na torze kobiet. Alix Collombon został zaproszony przez Chamartin Club of Madrid do gry w Drużynowe Mistrzostwa Hiszpanii. Ona każe Padel Magazine to doświadczenie zakończyło się srebrnym medalem w Barcelonie.

Srebrny medal dla Alixa i jego zespołu

Każdego roku te Drużynowe Mistrzostwa Hiszpanii są bardzo atrakcyjne, ponieważ biorą w nich udział jedni z najlepszych graczy na świecie. Na torach rywalizują nie tylko hiszpańscy zawodnicy i bardzo często widzimy drużyny podróżujące z argentyńskimi zawodnikami (w tych zawodach brała udział Tapia czy nawet Bela), ale także Brazylijczycy, Włosi... Ale tego nie ma w zwyczaju. a Przedstawiciel Francji w tym konkursie.

Po raz pierwszy Alix grał więc z jedną z najlepszych drużyn, Tennis Club of Chamartin (Madryt).

Po łatwej pierwszej rundzie przeciwko drużynie B Capellanía (zwycięstwo 5 meczów do 0), klub Chamartin zapewnił sobie miejsce w finale, pokonując Padel Środkowa taśma plastikowa 4-1.

W finale przeciwko wszechmocnemu Real Polo Barcelona Alix Collombon i jej koledzy z drużyny tego dnia nie mogli nic zrobić (5:0). Powiązana z Loreną Rufo podczas trzech spotkań, Alix Collombon utworzyła więc parę nr 1 swojego zespołu. Jest więc naturalne, że Rufo / Collombon zmierzył się z Gemma Triay i Ale Salazarem. Zmierzając się ze światowym numerem 1, Collombon i Rufo mieli dobry mecz, ale ostatecznie przegrali 6/1 7/6.

„Lubię mecze drużynowe”

„Po raz pierwszy wziąłem udział w drużynowych mistrzostwach Hiszpanii. To było miłe doświadczenie. Zawsze lubiłem mecze drużynowe.

„Pozwala mi na tworzenie powiązań z graczami. Kiedy bierzesz udział w turnieju, niekoniecznie masz czas na mówienie za dużo. Dla wszystkich jest to nieco spokojniejszy weekend, choć oczywiście celem jest wygrana, ale toczy się w bardzo dobrej atmosferze.

Jest to zatem srebrny medal dla Klubu Tenisowego de Chamartin i Alix Collombon, który niestrudzenie toruje drogę tricolorom.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !