było wielkie ogłoszenie zAPT Padel Wycieczka poza sezonem: Adrian „Tito” Allemandi dołącza do kręgu Fabrice Pastor. Padel Magazine spotyka go w klubie Beausoleil na ekskluzywny wywiad.

Padel Magazine : Jesteś w Beausoleil. Czy znalazłeś samorodki przyszłości? padel światowy?

Tito Germani:„Przede wszystkim miło jest z nim przebywać Padel Magazine do tego wywiadu. Tak, trenowałem tutaj w Monako z młodymi zawodnikami. Jest taki, który gra bardzo dobrze i ma 23/24 lata. Poziom tutaj w Monako mnie zaskoczył.”

„Zostaję wyrzucony z baru”

Padel Magazine : Chcieliśmy porozmawiać o Twojej historii. Dlaczego grasz? padel ?

Tito Germani:"To w końcu przypadek, że gram padel. Pierwszy raz grałem w tenisa od najmłodszych lat. Z powodu kryzysu w Argentynie w 2000 roku musiałem odejść z tenisa. Zdecydowałem się przenieść do Hiszpanii, ale nie miałem dokumentów. Zacząłem pracować w bar."

„Wyrzucono mnie z baru i nie wiedziałem, co robić. Tam, gdzie mieszkałem, była kraina padel. Zacząłem rozklejać małe plakaty, żeby rozdawać korty tenisowe i padel. Ludzie zaczęli się rejestrować i było więcej osób w padel".

„Aby poznać więcej osób ze świata padel, zacząłem rejestrować się do turniejów i zacząłem wygrywać turnieje w latach 2003/2004-. W 2005 roku zacząłem grać na previach na profesjonalnym torze.

Padel Magazine : Kiedy zaczynałeś, czy trudno było wystartować na profesjonalnym torze?

Tito Germani:"Tak, było ciężko. Nie było tak wielu par, które były dedykowane wyłącznie padel, ale koszty podróży, hotelu, cateringu, musieliśmy je opłacić. Nagroda pieniężna była 10 razy niższa niż dzisiaj.”

Ewolucja padel

Padel Magazine : Jaka jest różnica między padel swoich początków i padel dzisiaj?

Tito Germani:„The padel bardzo się rozwinął. Graliśmy na torach ze ścianami, które miały wszystkie 4 metry. Kiedy zaczynałem, już Juan Martin Diaz i Belasteguin dominowali w padel. Wszystko było wolniejsze. Zanim gracz po prawej przygotował punkt, a gracz po lewej skończył.

„Teraz gracze są znacznie bardziej zwinni, wyżsi, bardziej agresywni. Gracz po prawej jak po lewej może podsumować punkty. Piłka wychodzi więcej, a my bawimy się oknami. Możemy wyjść o 3. A i tak wiele się zmieni.

Padel Magazine : Co możemy powiedzieć o Twojej osobistej ewolucji w padel ?

Tito Germani:„Wcześniej grałem trochę w „tenisa” na korcie tenisowym. padel. Szukałem zwycięzców ze wszystkich miejsc na torze. Nie pracowałem zbytnio nad punktami. Z czasem rozumiesz, że lepiej być bardziej cierpliwym i nie popełniać niewymuszonych błędów. Jestem teraz bardziej strategicznym graczem.”

"Tenis koniecznie pomaga jako baza"

Padel Magazine : Czy gracze wywodzący się z tenisa mają ostatecznie przewagę w? padel ?

Tito Germani:"Przed tak. Prawie wszyscy wywodzili się z tenisa. Dziś w Argentynie, w Hiszpanii, w Szwecji istnieją ekskluzywne akademie padel. Gracze zaczynają w wieku 4 lat i robią całą karierę padel. Na dwóch profesjonalnych torach występują dziś młodzi zawodnicy, wyłącznie z padel. Ale tenis koniecznie pomaga jako baza.”

„Czuję się tu jak w domu”

Padel Magazine : Jak zaczęła się historia z APT? Padel Wieża ?

Tito Germani:„Jestem teraz ekskluzywnym graczem APT Padel Wieża. Cieszę się, że mogę dołączyć do tego toru. To grupa ludzi, którzy dużo mnie słuchali i myślę, że mogę wiele wnieść do tego toru. Mój związek z nimi rozpoczął się w lipcu. Rozmawiałem z członkami personelu i analizowałem sytuację z moją rodziną. Nadszedł czas, abym rozpoczął nowy etap.”

„To nowi rywale i ostatecznie znam ich bardzo niewielu. Grupę pracowników znam od ponad 10 lat. Czuję się jak w domu. I nie mogę się doczekać, aby zacząć.”

„Cokolwiek mówi WPT, nie obchodzi mnie to”

Padel Magazine : Czy był to również sposób na powiedzenie, że na drugim torze coś idzie nie tak? Widzimy teraz wiele zmian.

Tito Germani:„Wszystko jest po trochu. ten World Padel Tour zrobił świetne rzeczy dla padeli jestem im za to wdzięczny. WPT zrobiło również rzeczy, z którymi osobiście się nie zgadzam. Na przykład obowiązki, zakazy. Gracz padel musi być wolny i faktycznie jest. Może grać gdzie chce i kiedy chce. Jak we wszystkich sportach. Również na poziomie sportowym, z rzeczami, z którymi niektórzy gracze są w porządku, a inni nie.

"To nie są rzeczy, które skłoniły mnie do podjęcia decyzji. Wybrałem tę ścieżkę, ponieważ nie czułem się tak przydatny w tym torze i myślę, że mam jeszcze kilka, bardzo dobrych lat padel przede mną i cokolwiek mówi WPT, nie obchodzi mnie to. Chcę mieć swobodę wyboru gry, w której jestem szczęśliwy, i wybrałem APT Padel Wieża."

Cel nr 1 APT

Padel Magazine : Jaki jest twój cel w APT?

Tito Germani:„Zawsze gram, aby wygrać. Oczywiście chciałbym być numerem 1. Ale jest wielu rywali, o których nie wiem. Widziałem ich w telewizji, ponieważ oglądałem APT w zeszłym sezonie. Ale nie znam ich tak dobrze. Wierzę w siebie i mam nadzieję, że mi się to uda.”

Padel Magazine : Kogo znasz na torze?

Tito Germani:„Oczywiście Fede Quiles, który był moim partnerem. Znam Cristiana Gutierreza, który przez lata był wielkim rywalem. Znam Choza, z którymi grałem, Tolito Aguirre, Restivo… Potem oczywiście widziałem Chiostri, Alfonso, Dal Bianco, Arce, Oliveirę. Ale nie stawiłem im czoła. Wiem, że będzie bardzo ciężko i przygotowuję się do tego. Najlepsze ze mnie dopiero nadejdzie.”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !