Padel Magazine - Co za weekend! Drużyny 36 z całej Europy przybyły do ​​Central Padel w Lyonie na drugą edycję Padel International Trophy. Francja, Grecja, Rosja, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania, Holandia, Belgia można znaleźć w tym wspaniałym klubie halowym w Lyonie.

Po dwóch dniach kwalifikacji do głównego losowania, 5 w drużynach 8 był Francuzami w ćwierćfinale. To raczej dobra rzecz na przyszłość francuskiego wiosła.

Małe rozczarowanie ze strony Belgii bez przedstawiciela w losowaniu głównym. Jérémy Gala i Jérémy Leroy poszli najdalej, pokonując zwycięzców stołu 2 Cédric Carité i Alexis Salles. Jednak w nocy nadrobili zaległości nokautując wszystkie pozostałe pary i kraje.

turniej padelZwycięzcami losowania głównego zostali więc Hiszpanie, którzy mieli szwajcarską wytwórnię tego turnieju, Alphonso Zayas i Pedro Echarri udało się pokonać francuską parę tak trudną do grania Jeremy Ritz i Robin Haziza z klubu Sophia (Le Real Padel). Hiszpanie wykazali się dużymi umiejętnościami, znajdując mało prawdopodobne kąty i często grając ze zmianami tempa. Gilles David, jedna z ofiar tej słynnej hiszpańskiej pary, wyjaśnia, że ​​„Hiszpanie nic nie dają. Zawsze rozumiem.

Trzeba powiedzieć, że Alfonso i Pedro są graczami 100% padel ... I to pokazuje na ziemi.

W tabeli dodatkowej to Cédric Carité i Alexis Salles z Tuluzy pokonali holenderskiego Marcela Bogaarta i Brama Meijera 6 / 1, 7 / 6. Drugi set był skomplikowany, ale francuska para świetnie się spisała, przegrywając tylko z przyszłymi zwycięzcami turnieju głównego w meczu grupowym.

W tabeli 3 znajdujemy kolejną parę francuską w finale przeciwko parze hiszpańskiej, ale tym razem nie jest to ta sama historia. Alexis Deuneuve i Yann Range świetnie pasują do Hiszpanów Jordi Roviderosa i Marca Roviderosa i wygrywają w dwóch setach (6 / 4, 6 / 2)

turniej finalistów padel kobieta

W losowaniu kobiet wszystko grało w niedzielę z Virginie Pironneau i Elodie Damiano wygrywając z Sandy Godard i Géraldine Sorel. Mecz, który trwał prawie dwie godziny i zakończył się świetnym rozstrzygnięciem (10-8). To „bardzo zachęcająca porażka” według Sandy i Géraldine, którzy już myślą o przyszłym wydarzeniu… Z pewnością Cassis, który powinien mieć miejsce za dwa tygodnie. Przypomnij sobie, że pary żeńskie grały już w sobotę w fazie grupowej głównego losowania z wielką siłą i zadziornością.

Mówiąc bardziej ogólnie, organizacja turnieju była bardzo dobra dzięki wspólnej pracy Padel International i klubu lyonnais.

Mówi się, że w przyszłym roku klub, w którym odbywa się edycja 3e, może być egzotyczny ...

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.