Padel Magazine - Co za weekend! Na Centrali spotkało się 36 drużyn z całej Europy Padel de Lyon za drugą edycję Padel Międzynarodowe Trofeum. Francja, Grecja, Rosja, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania, Holandia, Belgia spotkały się w tym wspaniałym krytym klubie w Lyonie.

Po dwóch dniach kwalifikacji do głównego losowania 5 z 8 drużyn w ćwierćfinale było Francuzami. To raczej dobra rzecz na przyszłość padel français.

Małe rozczarowanie po stronie belgijskiej bez reprezentanta w głównym losowaniu. To Jérémy Gala i Jérémy Leroy poszli najdalej, pokonując zwycięzców tabeli 2 Cédric Carité i Alexis Salles. Jednak wieczorem nadrobili to, znokautując wszystkie inne pary i kraje.

turniej padelWielkimi zwycięzcami głównego losowania są więc Hiszpanie, którzy również mieli szwajcarską etykietę na tym turnieju, Alphonso Zayas i Pedro Echarri pokonali francuską parę, tak trudną do gry Jérémy Ritz i Robin Haziza z klubu Sophia (Le Real Padel). Hiszpanie wykazali się wielkim mistrzostwem, znajdując nieprawdopodobne kąty i często bawiąc się zmianami tempa. Gilles David, jedna z ofiar tej słynnej hiszpańskiej pary, wyjaśnia, że ​​„Hiszpanie nic nie dają. Zawsze trzeba szukać sensu ”.

Trzeba powiedzieć, że Alfonso i Pedro są graczami 100% padel ... I to pokazuje na ziemi.

W tabeli dodatkowej to Cédric Carité i Alexis Salles z Tuluzy pokonali holenderskiego Marcela Bogaarta i Brama Meijera 6 / 1, 7 / 6. Drugi set był skomplikowany, ale francuska para zrobiła niezły turniej, przegrywając tylko z przyszłymi zwycięzcami turnieju głównego w meczu bilardowym.

W tabeli 3 znajdujemy kolejną parę francuską w finale przeciwko parze hiszpańskiej, ale tym razem nie jest to ta sama historia. Alexis Deuneuve i Yann Range świetnie pasują do Hiszpanów Jordi Roviderosa i Marca Roviderosa i wygrywają w dwóch setach (6 / 4, 6 / 2)

turniej finalistów padel kobieta

W tabeli kobiet wszystko rozstrzygnęło się w niedzielę, po wielkim zwycięstwie Virginie Pironneau i Elodie Damiano przeciwko Sandy Godard i Geraldine Sorel. Mecz, który trwał blisko dwie godziny i zakończył się świetnym tie-breakiem (10-8). To „bardzo zachęcająca porażka” według Sandy i Geraldine, którzy już myślą o przyszłym wydarzeniu… Z pewnością Cassis, który powinien nastąpić za dwa tygodnie. Pamiętajcie, że żeńskie pary grały już w sobotę podczas grupowych etapów głównego losowania, wykazując się dużą siłą i zadziornością.

Mówiąc bardziej ogólnie, organizacja turnieju była bardzo dobra dzięki wspólnej pracy Padel International i klubu lyonnais.

Mówi się, że w przyszłym roku klub, w którym odbywa się edycja 3e, może być egzotyczny ...

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.