Alejandra Salazar będzie powiązany z Gemma Triay en 2021. Dojrzała decyzja, która oferuje nowe perspektywy dla dwóch graczy, którzy musieli nadać nowy impuls swojej karierze.

Nowy cykl

w sposób wywiad z MarcąThe Nowa para w szczególności wyjaśnił przyczyny tej zmiany. „To są cykle, rozważa Gemma Triay. Byliśmy razem z Lucíą Sainz przez 5 lat i czułem, że potrzebuję nowych celów. Kiedy zbliżam się do nowy projekt, Mam nadwyżkę motywacji. Chociaż mieliśmy wspaniały rok, podobała mi się ta zmiana i czułem, że nadszedł czas ”.

Dla Alejandry Salazar gra z Gemmą Triay ułatwi prowadzenie sesji treningowych, dwóch graczy żyje Madryt : „To była trudna decyzja, aby rozstać się z Arim, ale po 6 latach podróżowania raz w tygodniu do Barcelony, aby trenować z moim partnerem, ten projekt napawa mnie entuzjazmem i uważam go za bardzo ambitny”.

gemma triay forhend finał alicante

 

Na podstawie Brunete, duet będzie trenował z Rodri Ovid, trener Gemma Triay od zeszłego sezonu: „Jest świetnym trenerem, jestem bardzo szczęśliwy” - wyjaśnia ten drugi. Wiele z tegorocznych sukcesów należy do niego. Chciałem z nim kontynuować, nawet gdyby Alejandra miała Manu Martína, świetnego profesjonalistę, z którym dobrze byśmy pracowali ”. Wydaje się, że aspekt, który pasuje do jego partnera: „Przywykłem do adaptacji i mocno wierzę w empatię. Staram się, aby mój kolega z drużyny czuł się dobrze. Unikam robienia głowy, ponieważ jest bezużyteczna. Walczę w każdym meczu, nawet jeśli wynik to 6-0 5-0 ”.

Wielcy faworyci w 2021 roku?

Czy duet Triay-Salazar jest największym faworytem w tym sezonie? Trudno temu zaprzeczyć, nawet jeśli obecny poziom padel kobiecy jest bardzo ciasny. Alejandra Salazar, światowy współlokator 1 w rankingu, potencjał z Gemma Triay, współnumer 1 na Race 2020, Jest wielki: „Jest w wielkim momencie dojrzałości i zakończyła rok w spektakularny sposób. jest super utalentowany, zwinna i dużo zakrywa sieć. Nie wiem, czy czujemy się faworytami, ale oboje walczyliśmy o pierwsze miejsce i ona wreszcie tam dotarła. Nie zamierzam zaprzeczać, że to jest nasz cel, ale presja jest taka sama, gdy rywalizujesz. Będziemy musieli pracować, aby się tam dostać ”.

Gra w muzyczne krzesła na szczycie rankingu sugeruje ekscytujący sezon 2021 z nowymi parami, które zaczynają się na nowych podstawach: „Minęło dużo czasu, odkąd to się stało, zauważa Gemma Triay. W moim przypadku po tych wszystkich latach było trochę zmęczenia i wielu godzin spędzonych razem, chociaż był to wymarzony rok z drugą połową, w której wygraliśmy 5 z 6 ostatnich turniejów. Czułem, że tak potrzebuję zmiany".

Ale Salazar bandeja| Tort Królewski Ale Salazar

 

Ogromna konkurencja

Rywalizacja będzie zatem zaostrzona i Alejandra Salazar ma pojęcie, które pary będą najbardziej groźne: „Martas (Marrero i Ortega) oczywiście dlatego, że mają razem dużo bagażu. Bliźniaki Sánchez Alayeto bo nie możemy zapomnieć, że wciąż walczą, nawet jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat nie osiągnęli najwyższych miejsc w rankingu. Są bardzo trudni do grania i znamy ich konkurencyjność. Lucía Sainz i Bea González to bardzo dobra para, Ari Sánchez i Paula Josemaría są bardzo wybuchowe, Patty Llaguno i Virginia Riera są bardzo chwytliwe ”.

Wszystkie te zmiany obiecują nam bardzo atrakcyjny sezon 2021 i szczególnie spodziewamy się tego nowego duetu. Okaże się, czy Gemma Triay i Alejandra Salazar spełnią oczekiwania. Biorąc pod uwagę ich doświadczenie w służbie, nie mamy wątpliwości co do powodzenia tego sojuszu.

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)