Amélie Détrivière obecna podczas Cupra Padel-Point Tour La Rochelle dostarczyła bez filtra we współpracy z Mélissą Martin, drużyną Francji, a nawet zawodami na francuskim torze kobiet.

Mas P2000: „Zagraliśmy bardzo zacięty finał z Laurą i Fioną”

Padel Magazine : Wygrałeś Mas P2000 w Perpignan z Mélissą (Martin). Chciałem wrócić z tobą na twoje uczucia, kiedy tam przybyłeś. Czy wyznaczyłeś sobie „ostateczną czwórkę” czy ostateczny cel zwycięstwa? A może to zwycięstwo budowane było z biegiem czasu?

Amelia Detriviere : „W rzeczywistości był to pierwszy raz, kiedy Léa i Alix nie brały udziału, co oznaczało, że było to bardzo otwarte. Dowiedziałem się o tym bardzo krótko wcześniej, więc niekoniecznie ustaliliśmy z Melissą bardzo konkretne cele. Zapałki braliśmy jeden po drugim, trzeba było powiedzieć, że mieliśmy dobre zdjęcie. Zmierzyliśmy się z graczami, których nie znałem, więc dobrze było odkryć inne pary i wtedy to prawda, że ​​graliśmy dobrze.

Zagraliśmy bardzo zacięty finał z Fioną i Laurą, co było dla nas wspaniałym wynikiem. Oczywiście byliśmy bardzo szczęśliwi, nie mieliśmy na początku super konkretnego celu, staraliśmy się grać dobrze i to się udało! »

Grasz z Mélissą na arenie międzynarodowej? „Myślę, że uda nam się to osiągnąć tego lata”

Padel Magazine : W porównaniu z twoją współpracą z Mélissą, co było kluczem do tego sukcesu, odkąd wygrałeś P2000, co nie jest niczym. Czy to skłania do refleksji nad pomysłem wspólnego grania na międzynarodowym torze w bliższej lub dalszej przyszłości?

Amelia Detriviere : „Cóż, chciałbym (śmiech)! W każdym razie niekoniecznie mamy takie same harmonogramy, trochę bardziej skomplikowane jest dla mnie uwolnienie się. To prawda, że ​​zawsze dobrze nam się razem gra. Jesteśmy związani od mojego debiutu podczas mistrzostw Europy iz Melissą zawsze czułem się bardzo dobrze. Nie trenujemy razem, ale za każdym razem, gdy spotykamy się na turniejach, udaje nam się mieć dobrą chemię. A tego lata jest trochę bardziej otwarte, zbliża się kilka turniejów i chciałbym, żebyśmy spróbowali tego razem. Rozmawialiśmy o tym w ten sposób, ale tak naprawdę nie robiliśmy rzeczy. Myślę, że tego lata uda nam się to skonkretyzować. »

"Po Katarze myślałem, że to mój ostatni wybór..."

Padel Magazine : Czy masz ambicję dołączyć do reprezentacji Francji w tym roku mistrzostw świata?

Amelia Detriviere: „Szczerze, po Katarze myślałem, że to mój ostatni wybór. Więc zacząłem rok, mówiąc sobie, że to już koniec, chociaż wiedziałem, że wciąż jestem wśród możliwych do wybrania. A potem, widząc, że terminy następują po sobie dobrze dla nas i że uważam, że nie gram źle, mówię sobie, że czemu nie.

Oczywiście to nie ja ją podejmujemy, jest jeszcze wiele rzeczy, które będą się działy, zanim stanie się naprawdę poważna […] w każdym razie przed zdefiniowaniem selekcji. Ale na razie idzie całkiem nieźle, w każdym razie chciałbym (ponownie dołączyć do grupy France)! O ile na początku roku wmawiałem sobie, że nie ma sposobu, tak teraz mówię sobie, że może być sposób. »

„Dziewczyny są coraz bardziej konkurencyjne”

Padel Magazine : W porównaniu z torem francuskim wiemy, że obecnie Alix i Léa są ponad większością. Ale czy myślisz, że Melissa i ty moglibyśmy stać się drugą francuską parą?

Amelia Detriviere : „W rzeczywistości dziewczyny, które stoją za Léą i Alix, są na bardzo jednorodnym poziomie. Dlatego patrząc na ćwiartki, połówki i finały P2000 wciąż jest bardzo przywiązany. Myślę, że wszyscy mamy swoje miejsce, tak naprawdę nie ma pary, która by się wyróżniała. Wszystko jest nadal możliwe.

To dobrze, dziewczyny są coraz bardziej konkurencyjne, więc zobaczymy, co wydarzy się w kolejnych dwóch P2000 i mistrzostwach Francji. »

Padel Magazine : W porównaniu do Cupra Padel-Point Tour, czy jest to wydarzenie, które chciałbyś zrobić ponownie jako „gość” lub pod superwizją, tak jak Melissa może zrobić na sesjach PRO-AM lub animacjach z dziećmi?

Amelia Detriviere „Och, absolutnie! Bo myślę, że to świetnie, naprawdę są ludzie. Ludzie to uwielbiają i proszą tylko o jedno: o radę tu i tam. Nie mam możliwości uwalniania się na bieżąco, ale punktualnie z wielką przyjemnością. Ludzie są bardzo szczęśliwi i to jest najważniejsze, tego właśnie chcemy. To są świetne wydarzenia, w które chciałbym zainwestować trochę więcej, to na pewno. »

Aby obejrzeć wywiad w całości, przejdź tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.