Aspekt taktyczny padel a bardziej niż ważne miejsce w sposobie gry. Gdy przechodzisz przez kolejne poziomy, jeśli przegrywasz z technicznie słabszymi przeciwnikami, często jest tak, że byli lepsi od ciebie taktycznie!

Postaramy się w tym artykule doradzić w aspekcie taktycznym padel.

Na czym polega taktyka padel ?

Moglibyśmy zdefiniować to jako plik zestaw uderzeń, ruchów i pozycji w polu, które musimy wykonać aby zoptymalizować naszą wydajność przeciwko naszym przeciwnikom.

Plan-taktyczny-Padel

Poznajcie się dobrze

Pierwsza rzecz, którą należy wiedzieć i to jest fundamentalne: poznaj swoją grę!

 • Czym są nasze najlepsze i najgorsze posunięcia
 • Stan naszego kondycja fizyczna
 • Jeśli czujemy się bardziej komfortowo bronić lub atakować
 • Co to jest moc że możemy oddać piłkę bez utraty kontroli itp.

Krótko mówiąc, znamy naszą grę i wiemy, jak najlepiej ją wykorzystać.

Obserwuj grę swoich przeciwników

Nie ma nic lepszego niż znajomość rywali, aby znaleźć odpowiednią strategię. Jeśli nigdy nie grałeś przeciwko nim, skorzystaj z rozgrzewki, aby obserwować pewne punkty.

 • Zobacz, czy tak jest leworęczny lub praworęczny
 • Obserwuj, czy oni używaj płaskich ujęć lub z efektami
 • Przyjrzyj się im uważnie dobry i zły (Bekhend, uderzenia, ...)
 • Spróbuj ocenić ich kondycję fizyczną : na pierwszy rzut oka można się zorientować w zależności od budowy ciała, wzrostu, wagi, wieku
 • Spróbuj zobaczyć gdzie czują się najbardziej komfortowo na ziemi
 • Sprawdź temperament zawodnika po utracie ważnego punktu

Dialog

Virginia Riera Sofia Araujo dyskusja

To bardzo ważny punkt w taktyce gry. niezbędne do dobrej komunikacji z partnerem: powiedz mu tak szybko, jak to możliwe, gdzie są przeciwnicy, określ, gdzie będziesz serwować, a nawet ogłoś, kiedy musisz zmienić końcówki w środku wymiany.

Inne ważne kwestie do rozważenia

 • Kryta ziemia i dlatego mają ograniczoną wysokość lub na zewnątrz pola w związku z tym pewne czynniki, takie jak wiatr, słońce, zimno, wilgoć na oknach, parametry, które mogą działać na Twoją korzyść, jeśli dobrze je wykorzystasz
 • Le rodzaj powierzchni i dlatego z widocznym piaskiem lub bez : czy możesz sobie pozwolić na poślizgnięcia czy nie, stosy piasku w rogach, prędkość dywanu ...
 • Wyjścia. Zobacz według klubów i terenów, czy wyjścia są dozwolone, czy nie, i zobacz, jakie pozwolenie można mieć
 • Piłki wybrany do gry to kolejny bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ przy zimnie piłki są twardsze i mniej odbijają się. Z drugiej strony przy upale będą miały większe ciśnienie, a tym samym większe odbicie. I wreszcie, wraz z wilgocią, będą ciężkie, a przez to trudniejsze do poruszania się do przodu.

Wszystkie te czynniki są ważne i bardzo nam pomogą w rozpoczęciu gry na właściwej nodze i pozwolązoptymalizować nasze szanse na dobrą grę.

Podsumowując, nie możemy zapominać, że padel to gra zespołowai kiedy możemy założyć dobry taktyczne, zwiększy nasze szanse na wygranie meczu . NIE MOŻEMY wejść na boisko, aby grać tak, jak uważamy za stosowne, bez zwracania uwagi na różne czynniki.

Podsumowując ten artykuł, chociaż dobra taktyka jest ważna, nie jest niezbędna. Jest też techniczne, ale przede wszystkim, a to najważniejsze, żeby dobrze się bawić .
Powodzenia w następnych grach!
Francois-Xavier Coninck

Belgijskie i Tuluza, to możliwe! Pasjonat NBA i Biathlonu, jestem też narkomanem padel. Organizuję turnieje, uczę. Ale to w czym lubię najbardziej padel : to są krótkie skrzyżowane przejścia. Jakie dobre krokiety !!