Wróćmy do Amex Ofina Padel Cup 2024, który zgromadził prawie 260 uczestników przez tydzień intensywnej rywalizacji, trwający od wtorku 23 kwietnia do niedzieli 28 kwietnia. Finały, które odbyły się w niedzielę, wyłoniły nowych mistrzów nowego turnieju.

Ta konkurencja jest sklasyfikowana Grand Chelem Kobiety i mężczyźni przyciągnęli różnorodne talenty z różnych środowisk sportowych. Mistrzowie koszykówki, surfingu, pływania, squasha, a nawet badmintona podjęli wyzwanie, przyczyniając się tym samym do rozwoju tego sportu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dodatkową dawkę emocji dodał format turnieju, czyli pojedyncza eliminacja z gwarantowanym meczem dla każdej drużyny. Zawodnicy grali w formacie B2, do dwóch setów po 6 gemów i decydującego punktu. W przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje trzeci set i super 10-punktowy tie-break.

Przyjazna i dobroduszna atmosfera panowała przez całą imprezę, na pięciu kortach padel ożywiane spotkaniami. Oprócz meczów wstępy do padel a także zajęcia rodzinne, dzięki którym obecne dzieci i rodziny mogły odkryć lub podzielić się swoją pasją do tego sportu. Stawką była także motywacyjna nagroda pieniężna w wysokości 100 000 franków pacyficznych dla zwycięzców, 60 000 dla zdobywców drugiego miejsca i 40 000 dla trzeciego miejsca.

W kategorii pań na pierwsze miejsce wskoczył duet Leilani Brothers / Edelweiss Brothers, a tuż za nimi uplasowały się Estelle Tehau i Angelina Siu. Trzecie miejsce zajęły Heimana Chung i Maima Spiche, a czwarte miejsce zajęły Mélanie Gallier i Moana Bien-Aimé.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął duet Guillaume Baigts / Manoa Desvignes, a drugie miejsce zajęli Jérémy Duchier i Cédric Minery. Trzecie miejsce zajęli Bruno Laitame i Kévin Pons, a czwarte miejsce zajęli Vincent Huet i Yann Chingue.

To pierwsze wydanie Amex Ofina Padel Cup 2024 pokazuje rosnący entuzjazm dla tego dynamicznego i ekscytującego sportu.