Ce Kair Fip Gwiazda wkrótce dobiega końca, więc okazja do rozmowy z Amr Mansi (CEO ofIEWydarzenia), którzy licznie uczestniczyli w organizacji tego turnieju.

Zainspiruj się tym, co zostało zrobione dla Squasha w Egipcie

Padel Magazine : Amr turniej na razie jest sukcesem, zostaliśmy przyjęci w bardzo dobrym klubie, rywalizacja jest bardzo ciekawa, ale to wszystko dzięki Wam, prawda?

Amr Mansi Dzięki nam… Wolałbym podziękować społeczności padel. Szczerze mówiąc, byliśmy bardzo podekscytowani gospodarzem tego turnieju, który pozwoli nam promować padel na arenie międzynarodowej w Egipcie.

Nasza historia zaczęła się 12 lat temu od squasha, zorganizowaliśmy International Squash Open, a teraz jest to jeden z największych turniejów w profesjonalnym stowarzyszeniu squasha. Mamy też piramidę CIB Egyptian Squash Open, która jest obecnie jednym z 8 najważniejszych turniejów na świecie.

A jednocześnie widzieliśmy, że padel był świadkiem Boomu w Egipcie, a dzięki naszemu doświadczeniu w organizowaniu wydarzeń i turniejów, postanowiliśmy wraz z naszym partnerem O West rozpocząć promocję tego sportu. Tak właśnie zrobiliśmy, a to dopiero początek. »

Padel Magazine : Wspomniałeś wcześniej o squasha, czy chcesz zbudować to samo w nadchodzących latach? padel ?

Amr Mansi : „To jest dokładnie cel, jaki sobie wyznaczyliśmy. Naszą wizją byłoby zorganizowanie dużego turnieju (takiego jak Wielki Szlem) w Egipcie. Myślę, że moglibyśmy zacząć planować to pod koniec przyszłego roku lub za 2 lata, w zależności od tego, jak potoczą się sprawy do tego czasu.

Postaramy się promować padel w miarę możliwości za pośrednictwem telewizji, mediów, tak aby padel zyskuje rozgłos i że we współpracy z federacją egipską możemy edukować dzieci w padel od najmłodszych lat. Jest to niezbędne, aby stworzyć solidną i trwałą podstawę dla padel Egipcjanin. »

Jednoczesny międzynarodowy turniej Squasha i Padel

Padel Magazine : Czy grasz padel ? A jeśli tak, to gdzie i kiedy zacząłeś?

Amr Mansi: „Tak, oczywiście, dlatego jestem zainteresowany i pasjonuje się rozwijaniem tego sportu. Zacząłem w 2017 roku w naszym klubie Nowa Giza. »

Padel Magazine : Czy uważasz, że ta sama impreza łącząca turniej? padel i squash w tym samym tygodniu może się tu pojawić?

Amr Mansi: « Powiem wam coś, w zeszłym roku w El Gounie zrobiliśmy to, ale w nieco inny sposób: w tygodniu, w którym odbywał się międzynarodowy turniej squasha, założyliśmy lokalny padel które odbyły się również na naszych kortach tenisowych padel w Gunie.

Zorganizowaliśmy go i szczerze poszło bardzo dobrze, a ludzie przybyli, mimo że był to lokalny turniej. Następnym razem chcielibyśmy mieć międzynarodowy turniej squasha ORAZ międzynarodowy padel, co pozwoliłoby nam mieć większą publiczność. »

Pełny wywiad można znaleźć tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.