[box type = ”info”] Instytucje / organizacje międzynarodowe w Padel:

FIP: Międzynarodowa Federacja Padel http://www.padelfip.com/

EPF: europejski Padel Federacja http://europeanpadelfederation.eu

FIP i EPF to piłka nożna FIFA i UEFA. [/ Box]


Ana Basterreche

Padel Czasopismo - Padel Magazyn oferuje ekskluzywny wywiad z Aną Basterreche, prezesem nowej Europejskiej Federacji Padel. Jakie ma cele i ambicje? Prezydent mówi nam wszystko.

Cześć Ana,

* Czy potrafisz przedstawić i opowiedzieć swoją historię w Padlu, zanim zostaniesz Prezydentem Europy? Padel Federacja (EPF)?

Od 1997, daty powstania Federacji Hiszpańskiej, do dziś jestem członkiem zarządu, pełniąc różne funkcje, w tym funkcję pierwszego wiceprezydenta, byłem hodowcą młodzi ludzie (od 10 do 18) przez trzy lata (1998-200) i dyrektor Mistrzostw Świata Młodzieży w Madrycie w 2002. Pracowałem aktywnie w imieniu FEP, aby stworzyć Mistrzostwa Świata Młodzieży z Argentyną i Meksykiem. Jako zawodnik kilkukrotnie wygrałem Mistrzostwa Hiszpanii w kategorii Weterani.

* Kiedy powstał Europejczyk Padel Federacja (EPF)? Kto przejął inicjatywę?

EPF powstał w maju 2013 z inicjatywy federacji portugalskiej i hiszpańskiej. Został stworzony, aby promować i rozwijać Padel w Europie.

* Kim są ludzie, którzy się nimi dzisiaj opiekują? Które kraje są obecne w EPF?

W skład komitetu sterującego wchodzą Vasco Costa (Portugalia), Paul Nicholson (Wielka Brytania), Andrew Knox (Monaco), Thomas Löenegren (Niemcy) i Jamie Nicholls. Oprócz Hiszpanii i Portugalii, które są założycielskimi federacjami EPF, mamy nadzieję na natychmiastową integrację Włoch, które są jedynymi krajami europejskimi, w których padel jest uznawany przez rządy i jest oficjalnym sportem. Wszystkie inne (kraje) są mile widziane i EPF będzie z nimi współpracować, aby zapewnić rozwój padel w każdym kraju.

* Jakie są krótko-, średnioterminowe / długoterminowe cele EPF? A jakie są narzędzia / środki EPF, aby się tam dostać?

Chcemy, aby ten piękny sport rozwijał się w Europie i dlatego konieczne jest tworzenie zawodów na poziomie kontynentalnym, tworzenie torów, promowanie nauczania padla, pomoc w tworzeniu nowych klubów itp.

* Wygląda na to, że Międzynarodowa Federacja Padel (FIP) nie rozpoznałby EPF. Czy to prawda i z jakich powodów?

Rzeczywiście, FIP nie chce przyznać EPF, który rygorystycznie przestrzega samego Statutu FIP, który mimo to akceptuje włączenie nowych krajów europejskich, które ich nie spełniają. Trzeba wiedzieć, że FIP nie ma ani jednego europejskiego przedstawiciela w komitecie sterującym, wszyscy są Amerykanami. Pomimo tej niezrozumiałej decyzji pragniemy nadal walczyć o europejską ekspansję padla, w FIP lub poza nim.

Co zamierzasz zrobić Czy to naprawdę ważne i konieczne, aby EPF był obecny w FIP?

Będziemy nadal promować europejski padel. Nie szukając konfrontacji z nikim, nie pozwolimy, aby padel europejski był martwy, chcemy między innymi ponownie zorganizować Mistrzostwa Europy, które również nie odbyły się w 2011 ani w 2013.

* Jako zawodnik drużyny francuskiej mogłem uczestniczyć w ostatnich mistrzostwach Europy, które odbyły się w 2009 w Lizbonie. Od tego czasu nie organizowano już mistrzostw Europy.

Mamy nadzieję, jak już powiedziałem, odzyskać Mistrzostwa Europy od teraz. W rzeczywistości pracujemy już nad jego organizacją i mamy nadzieję, że uda się ją ukończyć w obwodzie złożonym z turniejów w różnych europejskich miastach, dla których mamy już sponsora, choć na razie nie możemy podać nazwy.

Czy to od EPF zależy teraz na organizacji Mistrzostw Europy?

Bez wątpienia za organizację Mistrzostw Europy odpowiada EPF.

* Jak obecnie rośnie Padel w Europie (z wyłączeniem Hiszpanii) i jak oceniasz sytuację w latach 5?

Zaczynamy w bardzo pozytywny sposób. Kraje, które nigdy nie doświadczyły naszego sportu, zbudowały już korty do gry w padla, jak to ma miejsce w Polsce, Finlandii, Irlandii itp. Do tego dochodzi bardzo zachęcający rozwój w krajach, które już grały, takich jak Francja, Portugalia, Włochy czy Wielka Brytania.

* Jakiego rodzaju pomoc możesz udzielić federacjom i klubom w Europie, które zwrócą się do Ciebie?

Ta pomoc jest częścią głównego celu tej federacji. Pierwszym z nich jest utworzenie grup lub stowarzyszeń, które służą rozwojowi padla w tym kraju, aby organizacja odpowiedzialna za sport tego kraju mogła uznać go za sport federalny, a EPF może być wykwalifikowany doradca. Ponadto w przypadku klubów możemy zaoferować wsparcie w zakresie szkolenia techników / instruktorów, sędziów itp., A zatem przekazać całe nasze doświadczenie w organizacji mini-lig i turniejów.

* Co sądzisz o swoim wielkim doświadczeniu w FEP możliwej integracji padla z Francuską Federacją Tenisową? (Uwaga: w Hiszpanii tenis i wiosło są reprezentowane przez odrębne federacje 2).

Jest to wewnętrzny problem organizacji sportu w każdym kraju. Z punktu widzenia EPF oba rozwiązania są całkowicie akceptowalne.

* Jakie są Twoje relacje z Francją? Z National League of Padel i Francuska Federacja Padel ?

Obecnie utrzymujemy relacje ze wszystkimi przedstawicielami francuskiego padla.

* Co Francja powinna zrobić, aby wiedzieć, że rozszerzenie Padel jest takie samo jak w Hiszpanii?

Myślę, że Francja spełnia wszystkie warunki niezbędne do szybkiego rozwoju Padela. Moim zdaniem, tworzenie nowych klubów, wzrost liczby kortów i organizacja turniejów to kluczowe czynniki.

* Słowo końca?

Zauroczyłoby mnie, że Francja ma szansę zostać ponownie Padelem drugim krajem europejskim pod względem wyników sportowych, co Francja osiągnęła (w przeszłości) zarówno w kategorii młodzieży, jak i dorosłych.

Wywiad z Kristiną Clément - Padel Magazyn

Strona WWW: www.europeanpadelfederation.eu/

twitter: @EuPadFed

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.