Meksykanin, Ana Maria Cabrejas postanowił terminowo zawiesić swój zawód projektant wnętrz, aby całkowicie poświęcić się swojej pasji padel i spełnij swoje marzenie, zajmując miejsce w pierwszej setce World Tour Padel kobiecy.

Oczywiście przygoda Any przypomina nam również historię francuskiej Laury Clergue, pierwszej gracza, który spróbował przygody WPT.

Od tenisa do padel

„Grałem w tenisa, gdy byłem młody, aw wieku 17 lat zostałem zaproszony na turniej tenisowy. padel i podobnie było na poziomie rakiety, piłki, punkty liczone w ten sam sposób, wygrałem turniej, byłem wtedy najlepszy w wieku poniżej 18 lat i reprezentowałem Meksyk na mundialu w Sewilli, Hiszpania ”.- powiedział Cabrejas w wywiadzie dla Record.

Ona dodaje: "Mam studiował architekturę wnętrz, ukończył i pracował jako. Byłem numerem jeden w Meksyku, ale nie grałem profesjonalnie, podczas moich ostatnich mistrzostw świata w Portugalii, wtedy się wciągnąłem i powiedziałem sobie „chcę grać jako zawodowiec”. Pojechałem do Hiszpanii, żeby zagrać World Padel Tour i jestem profesjonalistą od trzech lat, w zeszłym roku znalazłem się w pierwszej setce i tam kontynuuję krok po kroku ”.

20 najlepszych światowych celów.

Pozostawienie rodziny, aby zostać czołową sportowcem, było skomplikowanym procesem, ale ostatecznie dało jej pełną satysfakcję.

"Marzę oosiągnąć najwyższy możliwy poziom w światowym rankingu bardzo trudno jest dostać się do pierwszej setki świata, mam nadzieję, że pewnego dnia uda mi się dostać do pierwszej dwudziestki. Aby móc dać z siebie wszystko i reprezentować Meksyk w najlepszy sposób. Podoba mi się, że flaga mojego kraju jest obecna ”, powiedziała.

97 gracz na świecie

Ana Maria demonstruje młodym zawodnikom padel żez determinacją i wysiłkiem można zrealizować swoje marzenia dając sobie środki do realizacji swoich ambicji.

„To coś, co mnie całkowicie wypełnia. Uwielbiam to, co robię, pasjonuje mnie reprezentowanie swojego kraju, uwielbiam oglądać meksykańską flagę w World Top 100. Chcę, aby inne dziewczyny / chłopcy traktowali mnie jako punkt odniesienia i mówili „tak, możesz”, musisz być odważny, odważny, nic nie jest łatwe. Myślałem, że będzie łatwiej, ale wcale nie jest to dwa razy trudniejsze, ale kiedy włożysz wystarczająco dużo energii, nie ma rzeczy niemożliwych„, Podsumowuje Ana Maria.

Źródło: Rekord

Zdjęcie: Miguel Ponton.

Sylvain Barnet

Sylvain Barnet, francuski szwajcarski scyzoryk i entuzjasta sportu. Geek z ostrym piórem, uwielbia, gdy plan wychodzi bez żadnych problemów. I zawsze gotowy do gry.