Ana Nogueira zawieszona przez Portugalską Federację

Kilka dni temu portugalski numer 2 WPT został zawieszony przez Portugalska Federacja Padel. Padel Magazine przeprowadził dochodzenie, aby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w tej sprawie, które trafi do CAS (Sport Arbitrażowy).

Post w sieciach społecznościowych, a potem zawieszenie

Ana Catarina Nogueira, 10-krotna mistrzyni Portugalii, opublikowała tekst w mediach społecznościowych, wzywając „nieszczęśliwy” brak selekcji Portugalczyków na Mistrzostwach Europy i Świata. Nieobecność z powodu istniejącego konfliktu między Federacja Portugalska i FIP.

Ten tekst pochodzi z 3 lipca 2021 r., ale sankcja federacji portugalskiej dotarła dopiero 24 grudnia. Gorzki prezent dla Any Catariny, która poszłaby bez takiej decyzji.

Z powodu tego stanowiska sportowiec został zawieszony na 60 dni i ukarany grzywną w wysokości 250 euro. Gracz miałby „popełnił ostentacyjną i zniesławiającą krytykę publiczną”, który według tego jednoczącego ciała stanowi „poważne wykroczenie dyscyplinarne”.

Gracz twierdzi, że nie ma “nic specjalnego” i że odwołała się już od „niesłusznej” decyzji. Rzeczywiście, Ana Catarina Nogueira odwołała się do CAS (Sądu Arbitrażowego ds. Sportu) o unieważnienie decyzji.

Sprawa, która mogła pozostać wewnętrzna

Skontaktował się z Padel MagazineFederacja Portugalska i jej prezes Ricardo Oliveira nie chcą komentować decyzji rady dyscyplinarnej federacji, niezależnego organu.

Według gracza podmiot, któremu przewodniczy Ricardo Oliveira „nigdy nie nawiązał kontaktu”, istota „przeniósł się natychmiast do procesu dyscyplinarnego”. Członkowie Federacji Portugalskiej ujawnili się Padel Magazine że gracz również nie miał kontaktu z Federacją przed opublikowaniem tego posta. Zapewne z tego powodu organ dyscyplinarny federacji oparł się na sformułowaniu swojej sankcji.

„Odpowiedziałem na powiadomienie o procesie, mówiąc, że w tekście nie ma obraźliwości, zniewagi ani zniesławienia. Do dnia 24 grudnia otrzymam rozstrzygnięcie procesu, z sankcją dyscyplinarną”, broni tego, który kilka lat temu zajął 6 miejsce w światowych rankingach.

Ostatecznie Portugalia i padel można by się obejść bez tego nowego konfliktu, który nie przynosi korzyści sportowcowi, federacji czy naszemu sportowi...

Publié par
Lorenzo Lecci Lopez