Przy mikrofonie Padel Mag, Anaïse Rivière (22. francuski gracz w rankingu) poświęciła czas, aby odpowiedzieć na nasze pytania podczas P2000, który jest obecnie rozgrywany Padel Horyzont. Padel kobieta, poziom P2000 oraz All In Lyon były w programie tego wywiadu.

„Po raz pierwszy uważam to za niesprawiedliwe...”

Padel Magazine : Jak minął twój turniej, czy zakwalifikowałeś się dzisiaj?

Anaïse River : „Słuchaj, pierwszy mecz wygraliśmy dość łatwo. Drugiemu niestety się kłaniamy Oceane i Priscilla. Poziom kwalifikacji jest bardzo wysoki. Koniecznie rozczarowanie, ale nie dobra niespodzianka. ”

Padel Magazine : Co możesz nam powiedzieć o ewolucji turniejów, czy to P1000 czy P2000, io poziomie? padel kobiecy w ogóle na francuskim obwodzie?

Anaïse River : „ Gram w turniejach od 7-8 lat padel, mogę ci tylko powiedzieć, że poziom jest bardzo wysoki. P2000 teraz to szaleństwo, jeśli nie utrzymasz swojego rankingu, nie możesz dotrzeć do stołu finałowego. Więc musimy przejść przez kwalifikacje. Jest trudność ze znalezieniem partnera, jest to naprawdę skomplikowane, ponieważ w każdym regionie zawsze są różne rankingi między dziewczynami, albo różne poziomy, albo różna dostępność… utrzymanie pozycji w rankingu staje się skomplikowane. "

Padel Magazine : Co myślisz o różnicy w losowaniu mężczyzn, gdzie jest 24 drużyn (w tym 4 zakwalifikowane), podczas gdy w losowaniu kobiet jest tylko 16 (w tym 2 zakwalifikowane)?

Anaïse Riviere: „Po raz pierwszy uważam to za całkowicie niesprawiedliwe, co oznacza, że ​​w kwalifikacjach znajdujemy graczy, którzy mają taki poziom, jak w tabeli. Nieuchronnie poziom w kwalifikacjach jest po prostu nieprawdopodobny. To nie zachęca dziewcząt do gry w turniejach. Musiałem wziąć udział w turnieju z dziewczyną z mojego regionu o imieniu Allison, niestety z powodów zawodowych musiała się zatrzymać i odpadła w klasyfikacji. Byliśmy na liście oczekujących, ale było to zbyt skomplikowane, była super zmotywowana do udziału w turnieju, ale zbyt daleko w rankingu uniemożliwiła jej udział w turnieju. Uważam, że to zniechęca i niekoniecznie jest dobre, ponieważ nie motywuje dziewczyn do większego inwestowania w padel. "

„…Po tym, jak jest wiele pozytywnych rzeczy”

Padel Magazine : Mimo to, czy nadal widzisz, że sprawy idą we właściwym kierunku. Więcej dziewczyn, więcej turniejów kobiet. A może myślisz, że jest jeszcze wiele do zrobienia?

Anaïse River : "Oh naprawdę! Kobieca inwestycja jest coraz większa, więc to świetnie. Jest wiele pozytywnych rzeczy. Myślę, że potem musimy również zachęcić dziewczyny do zabierania ich na stoły takie jak P2000, aby pomóc im zdobywać punkty. Poziom niektórych dziewcząt w pierwszej setce lub 100 najlepszych nie jest reprezentatywny dla ich rankingu. A to trochę przekrzywia i nie zachęca ich. Jaki jest najłatwiejszy sposób na zdobywanie punktów? Nie ma rozwiązania. Powinniśmy więc pomóc w tym kierunku.

Potem jest wiele pozytywnych rzeczy: coraz liczniejsze organizacje turniejowe, coraz więcej klubów, które się pokazują, ale myślę, że jest jeszcze coś do zrobienia.

Padel Magazine : Widzieliśmy w szczególności turniej organizowany przez JT, z P1000, która była 100% kobietą w Big Padel Bordeaux. Czy byłeś tam i miałeś coś do powiedzenia?

Anaïse River : „Tak, byłam tam, 1000% kobieta P100 z organizacją, która była na szczycie. Wiadomości, które bardzo się o nas troszczyły, a poza tym fajnie byłoby przerobić tego rodzaju organizację turniejów w 100% kobiecych, ponieważ dziewczyny są zainwestowane w padel. Wszyscy chcemy to przeżyć na nowo, dlaczego nie zrobić tego ponownie w innym klubie lub w Bordeaux. Ale tak naprawdę to sprawia, że ​​chcesz powtórzyć turniej tego typu. “

Padel Magazine : Więc grasz w Lyonie, na All In, który swoją drogą robi wiele rzeczy dla dziewcząt, ale nie ma tam jeszcze dużego turnieju kobiet. Czy w ramach All In byłoby możliwe zorganizowanie takiego turnieju?

Anaïse River : „Myślę, że musimy o tym porozmawiać z All In i Johanem Bergeronem, ale myślę, że jest grywalny i byłby naprawdę świetny! “

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.