Anaud Di Pasquale: „Jesteśmy po to, by wspierać padel"

Z okazji Światów Padel 2020 które zostały rozegrane w tym roku w Doha w Katarze, Padel Magazine Miałem okazję spotkać Arnauda Di Pasquale, byłego francuskiego tenisistę, który teraz został dyrektorem odpowiedzialnym za misję Padel w ciągu FFT.

Jak jego kolega Erica Largerona, z kim udało nam się ze sobą porozmawiać podczas tego konkursu,  były reprezentant wziął udział w grze pytań / odpowiedzi z Franckiem Binisti.

Obaj mężczyźni dyskutowali na wiele tematów: oczywiście światy, ale także wyniki tego roku, projekty FFT, przyszłość padel profesjonalny…

Niesamowita organizacja w Katarze

„Widzimy, że można zorganizować imprezy o takim standardzie. Wiedza na temat tenisa jest przekazywana do padel. To działa bardzo dobrze, a dzięki całemu doświadczeniu Karima Alami, który zadbał o wszystkie te infrastruktury, uważam, że dla graczy jest to najlepszy turniej, w jakim zagrali ”.

Le padel czy powinien być niezależny od tenisa?

"Wiem, że niektórzy ludzie absolutnie chcą niezależności między tymi dwoma sportami.
Myślę jednak, że tenis może zdziałać wiele dobrego padel i daj mu impuls. Teraz nie wiemy, gdzie padel za 5/10 lat, ale dzisiaj widzimy, że pierwotnie jest to turniej tenisowy, który organizuje te Mistrzostwa Świata i jest to z pewnością największy sukces, jaki kiedykolwiek odniesiono w padel"

Turniej padel w Roland Garros?

„Myślę, że gdybyśmy jutro musieli zorganizować turniej w Roland Garros, wiedzielibyśmy, jak to zrobić, ponieważ mamy niezbędne doświadczenie. Dyskusje trwają, ale nie możemy się spieszyć.
Są już inni gracze, tacy jak WPT, APT. Musimy mierzyć puls, a przede wszystkim trzymać się racji ze wszystkimi"

Model musi ewoluować

„Dziś jesteśmy w świecie, który staje się coraz bardziej profesjonalny, a ten sport przekracza granice. Wcześniej miało to miejsce głównie w Hiszpanii i trochę w Ameryce Łacińskiej. Teraz jest wszędzie! Dlatego musimy zmienić model.
Kiedy widzę, że WPT podpisuje swoich graczy w ekskluzywnych umowach, myślę, że to nie potrwa długo. W tenisie nigdy tego nie wiedziałem. Ostatecznie uważam, że to nie powinno się utrzymać. 

Obecnie jest o wiele więcej graczy ze względu na rozwój tego sportu i to normalne, że ten model się zmienia i ewoluuje ”.

Ekscytujące tematy

" Zajmujemy się świetnymi tematami, takimi jak szkolenia z młodymi ludźmi, zaczynając tylko od padel bez konieczności grania w tenisa, to jest wspaniały cel, który mamy. Istnieją już szkoły padel ale w tym przypadku byłoby to nadanie ważniejszej dynamiki. Chcielibyśmy być bliżej praktyków dzięki nauczaniu, aby było więcej umiejętności wśród trenerów i nauczycieli, aby mieć lepszych zawodników ”.

"Państwo zdecydowało sfinansować 500 działek o padel we Francji i zamierzamy zbudować 1000 kolejnych w ciągu 3 lat. Dziś wyznaczyliśmy sobie ten cel, zobaczymy, jak będzie ewoluował".

Obaj panowie powrócili również do wsparcia, jakie FFT może mieć dla przyszłych stowarzyszeń lub prywatnych klubów, które chcą rozpocząć tworzenie dedykowanej infrastruktury. padel.

Znajdź pełny wywiad bez zbędnych ceregieli.

Publié par
Zespół zarządzający Padel Maj