Andoni Bardasco: „Pasja do padel staje się uniwersalny

Andoniego Bardasco Padel Stuff wspólnie z nami wspomina pracowite lato w akademii niedaleko Bilbao!

Zapotrzebowanie, które przekracza oczekiwania

Padel Stuff to młody projekt i każdego dnia uczymy się czegoś nowego. Tworząc prognozę na lato 2023 roku, byliśmy optymistami, ale nie spodziewaliśmy się takiego popytu, jaki mieliśmy…

Wygląda na to, że pasja do padel staje się coraz bardziej realny, a przede wszystkim coraz bardziej uniwersalny! Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy otrzymaliśmy prośby o staże ze wszystkich pięciu kontynentów, najczęściej z Francji i Holandii. W końcu każda kultura jest inna, a to nas wiele uczy.

Jednocześnie mamy zgraną grupę szkoleniową na wysokim poziomie, która regularnie z nami trenuje.

Kompletne staże

Nasze kursy są bardzo wszechstronne. Staramy się wcześniej uzyskać jak najwięcej informacji o kursantach, tak aby kurs był dostosowany do potrzeb każdej grupy, a jeśli to możliwe, nawet każdej osoby w tej grupie. Dodatkowo oferujemy szkolenia w języku hiszpańskim, angielskim i francuskim, co sprawia, że ​​atmosfera jest bardzo luźna dla studentów zagranicznych.

Przed i po dla stażystów

Po czasie spędzonym u nas stażyści zazwyczaj zauważają, że padel to sport bardzo taktyczny i bardzo precyzyjny pod względem technicznym. Nie jest konieczne, aby być eleganckim na torze, ale są pewne błędy, które spowodują dużą blokadę w kontynuacji progresji na torze. padel.

Najlepszym komentarzem, jaki można nam przekazać, jest podkreślenie naszego poziomu wiedzy i pełnej wizji, jaką mamy, dając narzędzia do postępu i wprowadzania poprawek.

Różnica pomiędzy coachem, który zarządza i może nas „czegoś” nauczyć, a coachem, który ma długoterminową wizję, jest taka, że ​​ten drugi wprowadzi nam poprawki, które sprawią, że będziemy się codziennie rozwijać przez długi czas. , natomiast ten pierwszy da nam kilka wskazówek, ale to będzie niewystarczające. Nasi stażyści doceniają naszą ogólną wizję i zawsze będziemy mieć taki sposób działania.

We Francji padel bardzo szybko

Osobiście bardzo lubię pracować nad kontrolą piłki podczas rajdu, jednocześnie dodając narzędzia do gry studenckiej.

Le padel w krajach europejskich, takich jak Francja, jest padel różnie, bardzo szybko (czasami za dużo) i przy dużym ryzyku, a co za tym idzie, błędach. To komplikuje pracę w formie wymian, ponieważ uczniowie często mają wyższy poziom w ataku niż w obronie.

Dlatego nie zawsze łatwo jest utrzymać piłkę w grze, ponieważ uczniowie często grają zbyt szybko i nie dają sobie czasu na znalezienie właściwej pozycji na boisku. Dostosowujemy więc szkolenie i zwykle w przypadku długich kursów widzimy dużą różnicę między ostatnim a pierwszym dniem.

Najlepiej sprawdzają się ćwiczenia wykonywane z koszem, składające się z sekwencji, w których to trener kontroluje tempo gry, aby pomóc uczniowi.

Bilbao, miasto o wielu atutach

Bilbao to bardzo turystyczne miasto, bardzo ładne i z bardzo przyjemnym klimatem. Co więcej, to lato było niesamowite pod względem pogody. Większość stażystów skorzystała z okazji, aby odwiedzić miasto, miejsca turystyczne, wybrać się na plażę i w góry, a także skorzystać z wielu doskonałych restauracji.

Ponadto klub, w którym ich witamy, posiada zaplecze na wysokim poziomie z nienaganną obsługą cateringową, przyjemnym tarasem i wysokiej jakości stanowiskami kempingowymi z imponującą wysokością sufitów. Bardzo często uczniowie mówią nam, że nie mają tego w domu. Ponadto najczęściej przebywali w klubie w południe, aby zjeść lunch i odpocząć przed popołudniowym treningiem.

Najlepsi studenci?

Szczerze mówiąc, najlepszym uczniem, jakiego miałem tego lata, był lokalny gracz. 18-latek, który przygotowuje się do mistrzostw Hiszpanii i który przyjechał ze mną na dokończenie codziennych treningów. Poziom poza Hiszpanią wzrasta, ale prawdą jest, że w krajach sąsiadujących nadal obserwujemy niewielki brak dojrzałości.

Chcę jednak także podkreślić zaangażowanie i chęć uczenia się wszystkich stażystów, którzy przyjechali tego lata. Przykładowo mieliśmy studenta z Singapuru, który trenował indywidualnie po 4 godziny dziennie, wykazując się imponującą dyscypliną jak na zawodnika amatora.

Publié par
Xan Tafernaberry