Wciąż w ramach tego Cupra Padel-Point Tour (Dom Padel), przeprowadziliśmy wywiad z Antoine Benneteau, 300. francuskim graczem w tabeli.

„Przyjemność” dla amatorów!

Padel Magazine : Wiemy, że wychodzisz z wielkiego turnieju i ostatecznie przegrywasz w kwartach. Jak widzisz swój turniej?

Antoine Benneteau : „Porażka w ćwierćfinale na naszym poziomie. Przegraliśmy z silniejszymi, więc szczerze mówiąc nic do powiedzenia, że ​​byliśmy już szczęśliwi z kwalifikacji. 3 wielkie zwycięstwa wczoraj, dziś rano trochę zmęczony, trochę stary. Ale nie, było za fajnie, świetnie się bawiliśmy. »

Padel Magazine : Czy możesz nam opowiedzieć o tym pierwszym etapie, widzimy dużo animacji, rzeczy oryginalnych.Co Ci się podobało w tym wydarzeniu?

Antoine Benneteau : „To, co kocham, to to, że czujemy się turniej po turnieju, miesiąc po miesiącu, że padel rośnie. Myślę, że jest coraz lepiej zorganizowany, wszyscy są super mili, a sponsorów jest coraz więcej. Szczerze mówiąc, miło jest być częścią tego rodzaju wydarzeń. A my, amatorzy, dobrze podchodzimy do gry i naprawdę nam się podobało. »

„Normalnie, że padel zająć jego miejsce w powietrzu”

Padel Magazine : Jesteś komentatorem Amazon Prime, mogliśmy zobaczyć, że padel zamierzał „skubać przestrzeń” w Roland-Garros Tennis, z instalacją padel. Jak zamierzasz podejść do tego terenu? padel u Rolanda Garrosa?

Antoine Benneteau : „Testowałem go już w zeszłym roku, to była prawdziwa przyjemność. Bardzo ważne jest, aby istniała ta mieszanka kultur, ponieważ padel ma swoją własną kulturę, ale z kuzynem sportu, jakim jest tenis, to normalne, że takie imprezy się zdarzają. To bardzo dobrze, że padel przybywa do RG, jest wielki turniej, który odbędzie się w lipcu. Szczerze mówiąc, wiedzieliśmy, że FFT chce nadać impet padel, a teraz po roku w Roland-Garros szykuje się wielki turniej. A potem stwierdzam, że kraj padel w atmosferze RG. »

Padel Magazine : Czy kiedykolwiek otrzymałeś opinie od tych, którzy słuchają Cię na Amazon? Czy Amazon był w stanie Ci powiedzieć: „Chciałbym, żebyś porozmawiał o tym więcej?” padel" na przykład ?

Antoine Benneteau : „Nie jestem w małych gazetach, w decyzjach, które Amazon podejmuje w sprawach nadawczych. Ale z drugiej strony uważam, że z innymi nadawcami (Canal + się na nim pozycjonuje), będzie to Bein Sports, to dobrze i normalnie, że padel stopniowo zajmuje swoje miejsce w powietrzu. Musi być zdemokratyzowany, musimy lepiej rozumieć ten sport. Nie wiem o Amazon Prime, ale z drugiej strony słyszę, jak ludzie wokół mnie grają padel po raz pierwszy i którzy chcą się rozwijać. Naprawdę jest ten entuzjazm dla padel, myślę, że nie wyczerpuje się, rośnie! »

Znajdź cały wywiad tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.