Biorąc pod uwagę kontekst zdrowotny związany z Covid-19 i zgodnie z obowiązującymi środkami rządowymi (dekret nr 2020-293 z 23 marca 2020 r.), Które nadal przypominają „zakaz kolektywnej praktyki sportowej”, Francuska Federacja Tenisowa, po konsultacji z ligami i klubami jest zmuszony anulować wydarzenia i nadchodzące wydarzenia wyszczególnione poniżej.

Oficjalna informacja prasowa FFT: ICI

Rzeczywiście, organizacja faz kwalifikacyjnych, które miały się odbyć w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy, uniemożliwia utrzymanie tych testów.
FFT postanowiło również ograniczyć rankingi wszystkich zawodników do minimum na koniec sezonu sportowego

Anulowane testy lub zdarzenia są zatem następujące:

• Mistrzostwa francuskiej drużyny seniorów Interclub (wydarzenia zaplanowane początkowo na maj). Uwaga: wejścia i zjazdy są blokowane między poziomem regionalnym a krajowym na nadchodzący sezon.

• Indywidualne Mistrzostwa Francji, wszystkie kategorie (wydarzenia początkowo zaplanowane na czerwiec, lipiec i sierpień, kwalifikacje regionalne zwykle odbywają się w kwietniu / maju).

• Indywidualne mistrzostwa Francji w tenisie na wózkach inwalidzkich (wydarzenie początkowo zaplanowane na 25–28 czerwca).

• Mistrzostwa Francji dla drużyn tenisa na wózkach inwalidzkich (wydarzenie początkowo zaplanowane na 24 i 25 kwietnia).

• Francuscy seniorzy tenisa plażowego i mistrzostwa w wieku 15/16 lat (faza regionalna początkowo planowana na 20 i 21 czerwca; faza końcowa początkowo planowana na 20–22 sierpnia).

• Mistrzostwa Francji Padel (faza regionalna początkowo zaplanowana na 27 i 28 czerwca; faza końcowa początkowo zaplanowana na 25–27 września).

• FFT Padel Tour (sześć etapów i jeden mistrz początkowo zaplanowane od kwietnia do października).

• FFT Teen Snowshoes (faza finałowa zaplanowana na 13 i 14 czerwca) i FFT Snowshoes (kwalifikacje zaplanowane na wiosnę i faza finałowa zaplanowana na 18-20 września).

• Festiwal tenisa (6 i 7 czerwca). • Mistrzostwa Francji w e-tenisie (faza finałowa początkowo planowana na maj).

W odniesieniu do drużynowych i regionalnych mistrzostw drużynowych lub indywidualnych komitety i ligi mają wolny wybór, aby utrzymać, przełożyć lub anulować swoją organizację (jak tylko przepisy rządowe ją zatwierdzą). Gdyby miały się odbyć mistrzostwa regionalne, nie byłoby to przedmiotem możliwości kwalifikacji do indywidualnych mistrzostw Francji ani awansu do mistrzostw zespołu.

W odniesieniu do wydarzeń sportowych w Jeu de Paume francuski komitet Courte Paume ma swobodę utrzymania, przełożenia lub odwołania ich organizacji (jak tylko pozwolą na to przepisy rządowe).

O rankingach:
W związku z tym całkowicie nietypowym sezonem FFT podjęło decyzję o zablokowaniu klasyfikacji graczy (jej) po ostatniej miesięcznej klasyfikacji obliczonej w marcu. W przypadku wznowienia rozgrywek ranking miesięczny będzie obliczany ponownie do końca sezonu, co pozwoli graczom z wystarczającą liczbą punktów na awans w rankingu, ale w żadnym wypadku nie może spaść .

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.

Tagi