W meczu pełnym wspaniałych chwil i emocji Argentyńczycy Maxi Arce i Franco Dal Bianco wygrali z rodakami Yain Melgratti i Lucho Solivereza na wynik 7-5/3-6/6/1. Obie pary dały z siebie wszystko i dały nam pokaz doceniony przez widzów obecnych w Szwecji.

Pierwszy zestaw zawisł

Pierwszy set rozpoczął się od pewnej nerwowości między dwoma partnerami, z których każdy był świadomy stawki i nie chcąc ryzykować. Podczas tego seta były trzy złote punkty, każda para zaliczyła serwis rywali, zanim Dal Bianco i Arce przełamali się definitywnie na ostatnim „pro punto”.

„To mieszanka uczuć, ponieważ daliśmy wszystko, ale szkoda, że ​​przegapiliśmy kilka kluczowych punktów, które ostatecznie były kluczowe" Yain Melgratti.

Yain i Luciano się nie poddają

Drugi set zaczyna się od doskonałego serwisu Solivereza, po którym następuje natychmiastowa przerwa na prowadzenie 2-0 . Arce i Dal Bianco udaje się odzyskać serw, ale dwie partie później Melgratti i Soliverez wygrywają drugie złoty punkt zestawu, który wszędzie przybliża ich do korektora w rundzie.

We wspaniałym punkcie, w którym Maximiliano dał z siebie wszystko, aby odzyskać piłkę, Melgratti i Soliverez podnieśli się z popiołów i wygrali drugiego seta. Publiczność jest zachwycona, że ​​zabawa trwa.

Odpowiedzi Dal Bianco i Arce

"Nigdy się nie poddamy. Mój partner zawsze daje mi tę dobrą energię, która sprawia, że ​​daję z siebie wszystko ” Franco Dal Bianco.

W trzecim secie Maxi i Franco wiedzą, że nie ma miejsca na błędy i zostawiają tylko kilka punktów na swoich meczach serwisowych. Robią sobie przerwę na prowadzenie 3-0  a finał zaczyna spadać po ich stronie. W środku ostatniego seta panuje atmosfera napięcia na korcie centralnym, każdy zawodnik daje z siebie wszystko, zbierając piłki, które wydawały się stracone, by dać nam punkty z antologii. Energia Melgrattiego i Solivereza nie wystarcza i Maxi i Franco wygrywają seta 6/1, aby wygrać swój pierwszy turniej w sezonie.

Obie pary będą miały dwa dni odpoczynku przed startem Kungsbacka Open, który odbędzie się przez cały tydzień (13-18 lipca). Otwarte, które będą w pełni objęte Padel Magazine.