Rozstawiony z numerem 1 Cristian Ozan / Leo Aguirre przegrał, gdy tylko przystąpił do rywalizacji Zarhi / Lehyt w APT Padel Asuncion Open Tour!

Po przegranym pierwszym secie 0/6, niewiele daliśmy ze skóry Carlosa Zarhi i Ignacio Lehyt! Jednak Chilijczycy potrafili wykorzystać błędy swoich przeciwników na początku drugiej rundy, aby stopniowo nabrać pewności siebie.

Być może zbyt pewni siebie po tym pierwszym jednostronnym secie Ozan i Aguirre zaczęli sobie radzić, łącząc zbyt krótkie loby i błędy. Nie do końca, znajdują się w tie-breaku, który rozpoczynają w najgorszy sposób (0-5), zanim zacieśnili grę, ale ostatecznie jest to idealny krótki zwrot dośrodkowy z Ignacio Lehyt, który oferuje druga runda do chilijskiej pary 7/6 (4).

Trzecia runda jest poniekąd kopiowaniem i wklejaniem drugiej, ale Argentyńczycy dzięki swojemu talentowi potrafią zaoferować sobie dwa punkty meczowe na 5/4 za obsługę przeciwników, co kończy się dwoma błędami. Jesteśmy świadkami kolejnego tie-breaka i tym razem Chilijczycy mają lepszy start i tak jest Carlos Zarhi, który kolejnym o 3 kończy spotkanie.

Ostateczne zwycięstwo 0/6 7/6 7/6 dla 11. pary APT Padel Tour, w którym osiągnięto wyczyn polegający na wyeliminowaniu nasion numer 1. Bardzo duże zaskoczenie Leo aguirre i Cristian Ozan, jedna z ulubionych par zawodów, która wystąpiła w swoim pierwszym meczu! Argentyńczycy będą musieli odzyskać siły dla Mistrza, który rozpocznie się w następny poniedziałek, jeszcze w Asuncion.