Międzynarodowe Sporty Monte Carlo który zarządza całą organizacją turniejów APT Padel Tour 2021 widzi, że jego misja staje się bardziej złożona w związku z obecnym kryzysem zdrowotnym.

APT Padel Tour 2021: 18 turniejów rozegranych w 12 różnych krajach!

Kryzys zdrowotny zobowiązuje, Argentine Open przybiera nieoczekiwany obrót dla argentyńskiego organizatora Diego Bossa, który widzi w sobie obowiązek wprowadzić pewne zmiany, aby turniej mógł odbyć się w Argentynie na tle COVID 19. Wyjaśnia:

  • „Możliwości zrobienia tego w San Francisco (Argentyna) są skomplikowane, ponieważ Superdome jest używany jako ośrodek szczepień i nie ma innego miejsca o takich wymiarach, które mają swoją wysokość i długość, zwłaszcza w przypadku retransmisji wideo… Tak jak w przypadku zgodnie z obowiązującym protokołem widownia będzie niewielka lub żadna, transmisja strumieniowa będzie modelem wybranym do transmisji tego turnieju…
  • Chcieliśmy porozmawiać z burmistrzem, aby znaleźć alternatywne rozwiązanie i żeby turniej mógł się tu udać, ale nie mieliśmy odpowiedzi… Biorąc to pod uwagę, musieliśmy szukać nowych alternatyw, wtedy pomyśleliśmy o dwóch innych miastach: Carlos Paz i Córdoba … ”

Zmień kolejność, aby nie musieć anulować

Diego bossa dlatego musiał zrewidować swoje plany, aby móc nadal mieć nadzieję na zobaczenie turnieju ATP Padel Wycieczka odbywa się w jego kraju. W związku z tym turniej nie odbędzie się w San Francisco, ale na pewno w Kordobie.. Nieco więcej wypowiada się na ten temat:

  • „… Jedyne, co chcieliśmy pokazać, to powszechny zapał obecny w Argentynie, ale bez odpowiedzi ze strony naszego miasta, nie mamy innego wyboru, jak tylko przenieść Argentine Open. Termin będzie od 3 do 9 maja i mam nadzieję, że nasza gmina będzie nas wspierać, aby ten turniej odbył się w naszym mieście w 2022 roku… ”

Koniecznie gorzki smak Diego bossa którzy chcieli, aby sprawy mogły się normalnie rozwijać, ale voila, COVID 19 zdecydował inaczej.

Źródło: diariosports.com.ar

 

Sylvain Barnet

Sylvain Barnet, francuski szwajcarski scyzoryk i entuzjasta sportu. Geek z ostrym piórem, uwielbia, gdy plan wychodzi bez żadnych problemów. I zawsze gotowy do gry.