Dwa turnieje padel zawodowiec zakończył wczoraj: APT Padel Sewilla Master Tour i World Padel Tour Otwarte w Danii. A przynajmniej możemy powiedzieć, że faworyci byli poturbowani przez cały ostatni tydzień!

Niespodzianki na wszystkich poziomach

Rozstawieni gracze ogromnie ucierpieli, czy to w Sewilli, czy w Kopenhadze. Na WPT Danish Open rozstawy 1 i 2 nie pojawiły się w półfinałach mężczyzn, co jest niezwykle rzadkie! A dla pań po raz pierwszy w tym sezonie Alejandra Salazar i Gemma Triay nie znalazły się w finale! Obecne w finale pierwszych czterech turniejów roku, numery 2 Paula Josemaria i Ariana Sanchez po raz drugi z rzędu nie dotarły do ​​ostatniej czwórki.

Na APT dwie pary, które znalazły się w finale kobiet, nie zostały rozstawione, a dwa duety z kwalifikacji znalazły się w półfinale! Wśród mężczyzn, rozstawiony 1, Arce / Dal Bianco, z pewnością ma utrzymał swoją rangę, ale tylko ona! Rzeczywiście, 3 inne pary, które towarzyszyły Argentyńczykom w ostatnich czterech, nie zostały nawet rozstawione. To samo w ćwiartce, w której obecne były tylko dwie z ośmiu najlepiej sklasyfikowanych par na torze.

Kilka powodów, aby wyjaśnić te wyniki

Jak zapewne zrozumiesz, faworyci bardzo ucierpieli w zeszłym tygodniu. Czemu ? Jeśli chodzi o APT, możemy oczywiście pomyśleć o bardzo upalnej pogodzie, która sprzyjała wielkim hitterom w Sewilli i która z pewnością zakłóciła działanie kilku par. Ale ten argument nie jest zbyt ważny w Kopenhadze, gdzie temperatury były dość normalne. Ze względu na bardzo napięty harmonogram możemy powiedzieć, że pary, które grały najwięcej od początku sezonu, cierpią nieco gorzej. Albo możemy po prostu pomyśleć, że poziom się zacieśnia z coraz bardziej konkurencyjnymi graczami i coraz ostrzejszą rywalizacją!

Czy faworyci tak bardzo ucierpią w tym tygodniu? Włoch Major Premier Padel ? Rozpoczęcie odpowiedzi za dwa dni wraz z wejściem do biegu najlepszych nasion!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !