Atakujemy tzw drugi temat skierowana przez Francuską Federację Tenisa w sprawie arbitrażu w padel : sieć. Omówiono tutaj siedem punktów.

Jak wysoka powinna być siatka w środku?

0,88 m (dopuszczalna tolerancja ± 0,5 cm).

Jak wysoka powinna być siatka na końcach?

0,92 m (dopuszczalna tolerancja ± 0,5 cm).

Przy stanie 3/0 i 0-15 w pierwszym secie para A/B narzekała, że ​​siatka jest za nisko. Sędzia sprawdza to, a następnie koryguje wzrost. Decyzja ?

Rozegrane punkty pozostają zdobyte. Gra zostaje wznowiona z prawidłowym wynikiem.

Uwaga: jeśli taka prośba zostanie złożona (i uzasadniona) po wadliwej pierwszej zagrywce, przerwa w grze będzie uzasadniać powtórzenie pierwszej zagrywki.

Zawodnik dotyka siatki ciałem lub rakietą. Decyzja ?

Jeśli piłka jest nadal w grze, para tego gracza traci punkt.

W jakich przypadkach zawodnik może uderzyć piłkę w poprzek siatki, czyli na połowę przeciwnika?

W przypadku tak zwanej piłki „retro” (piłka, która po odbiciu się na bok po obrocie lub wietrze opuszcza bezpośrednio drugą stronę siatki).

Co więcej, jeśli uderzenie uderzy w tylną szybę i wróci na stronę kolca, obrońca ma prawo przekroczyć siatkę swoją rakietą, nie dotykając jej.

Czy zawodnik po uderzeniu piłki po swojej stronie boiska może zakończyć swój gest podaniem ręki lub rakiety na drugą stronę siatki?

Tak.

Zawodnik, porwany swoim biegiem po drop shot, przechodzi stopą pod siatką, nie dotykając jej. Czy to wina?

Tak, jeśli piłka jest nadal w grze, ponieważ zawodnik postawił stopę po stronie przeciwnika.

Czy podczas wymiany piłka musi przelecieć nad siatką, aby była dobra?

Nie, jeśli gra poza boiskiem jest dozwolona, ​​piłka może być odbita przez ściany boczne lub obok siatki, a nawet bezpośrednio do siatki po stronie przeciwnika.

Uwaga: piłka byłaby dobra, gdyby po opuszczeniu boiska wróciła na tor pod wpływem wiatru (bez dotykania czegokolwiek iw przypadku, gdy dozwolone są wyjścia).