A jeśliSrebrzyk znalazł swojego przyszłego mistrza? W ten weekend, Felipe Tufró udowodnił, że talent może być szczególnie wcześnie, nawet jeśli grasz w turnieju seniorów i masz tylko 9 roku.

Już na poziomie w stosunku do dorosłych

Wśród Tufró padel jest Historia rodzinna. W ten sposób Felipe połączył siły ze swoim ojcem, Willy. Po wygraniu turniej ojciec-syn, dzieciak poprosił o udział w turnieju seniorów. Pierwsze doświadczenie na tym poziomie było sukcesem, ponieważ para dotarła do finału.

Dans kolumny ABC Saladillo, Felipe mówi: „Kiedy przeciwnik grał lepiej niż jego kolega, staraliśmy się unikać grania na nim, ponieważ zabiłby nas, rzucając na nas miny”. I niezależnie od wieku rywalizacja to rywalizacja: „Podczas treningu nie ciągniemy za mnie mocno, ale w turniejach tak. A do finału mistrzostw, w którym najważniejsze było zwycięstwo, zostałem bardzo mocno postrzelony ”. Postawa, która jeszcze bardziej ceni wydajność, a także jej poziom początkujący pęknięcie. „W półfinale nasi przeciwnicy przyznali, że grali w ten sam sposób na mnie i Felipe” wyjaśnia Willy.

Od ojca do syna

Minęły dopiero dwa lata, odkąd Felipe zaczął padel. Po towarzyszeniu ojcu na stoku chciał robić jak on: „Powiedziałem mu, że chcę rozpocząć padel ponieważ patrzyłem, jak grał. Powiedział mi, że porozmawia o tym z trenerem ”. Tak narodził się pożerająca pasja a Felipe dzieli teraz swój czas między szkołą podstawową a padel : „Na początku nic nie rozumiałem, nie wiedziałem nawet, jak liczyć punkty. Ale kiedy się zainteresowałem, nigdy się nie poddawałem ”. Nawet głośno formułuje sen: "gra z Alejandro Galánem, to najlepszy gracz na świecie. Chciałbym zrobić z nim zdjęcie ”. 

ARGENTYNA - FELIPE TUFRO

Niezwykle zmotywowany

Jeśli ojciec bardzo zainspirował syna do wzięcia pala do ręki, sytuacja jest również odwrotna, jeśli nie bardziej. „W rzeczywistości tak jest znacznie bardziej techniczny niż ja, Mówi Willy. Kiedy gram w turniejach, przychodzi i daje mi 2-3 wskazówki, abym się poprawił, ponieważ widzi grę lepiej niż ja jestem przyzwyczajony do uderzania i biegania za piłką. Jest tak młody, żepochłania wszystko". Jednak wywieranie presji na małego mistrza jest wykluczone. Przyjemność musi pozostać głównym źródłem motywacji. Dobrze, że Felipe musi oszczędzić: „Chcemy, aby kontynuował naukę z takim samym entuzjazmem. Dzień po finale wysłałem wiadomość do trenera z prośbą o udzielenie mu trzech lekcji tygodniowo ”. Agustín Tapia może się trząść, następne pokolenie jest już gotowe!

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)