Oferują siebie Ale Galan i Fede Chingotto argentyński przystanek w Mar Del Plata. A jednak zaczęło się tak źle. Spotkaliśmy się z dość dziwnym meczem. Poziom czterech zawodników niekoniecznie był taki, a dwóch zawodników, Galan i Tapia, było wyraźnie chorych.

Gdzie jest Galan?

W pierwszym secie nie ma prawdziwej debaty. Coello i Tapia przechodzą przez pierwszą rundę dzięki nieobecnemu Galanowi. Niewystarczająco zdecydowany, bezpośrednie błędy, których można było uniknąć, Chingotto widzi tylko szkody: to po prostu nieudany początek meczu ze strony byłego partnera Juana Lebrona.

agustin tapia

Strategia z zeszłego tygodnia dot wkładając Tapię do lodówki tak naprawdę nie ma miejsca w tej piątej opozycji między dwiema parami. Agustin Tapia gra dobrze, ale czasami ma problemy fizyczne, ponieważ od kilku dni zmaga się z przeziębieniem.

Coello / Tapia: 6/2.

Kawa dla Tapii!

W drugiej rundzie Chingotto próbuje różnych rzeczy i podejmuje dodatkowe ryzyko. Przy wyniku 1 Super Raton popełnił nawet dwa dość rażące, niewymuszone błędy. Rzadkość u kogoś, o kim często mówi się, że jest najlepszym prawicowcem (jako praworęczny).

Przy 2/1 Coello / Tapia Tapia prosi o kawę przy zmianie końcówek. Jej padel jest czysty, ale uważamy, że gdyby gra stała się bardziej fizyczna, mogłaby się załamać.

Machina Galana stopniowo zaczyna działać, a mecz jest bliski odwrócenia się.

I przerwa w piątym gemie drugiego seta dla Galana/Chingotto.

Rozpoczyna się nowy mecz. W ciągu zaledwie dziesięciu minut Chingotto / Galan zdobywa podwójne przełamanie po przestojach i prowadzi 5/2, po czym następuje serwis.

Mecz jest całkowicie zdenerwowany. Galan nabrał pewności siebie i w kilku punktach odwrócił losy meczu. Chingotto łączy w sobie pięć kolejnych gier.

Galan / Chingotto wszędzie wraca do seta: 6/2.

Chingotto to magia!

Bez wątpienia jest zawodnikiem finału nie tylko swoją grą, ale także swoim zachowaniem. Społeczeństwo nie myli się, wspierając go.

Chingotto w trybie mistrzowskim w piątej grze, w której wykonuje pewne wyczyny na prawej i lewej stronie, pozwalając na przerwę w zagrywce. A z tyłu Coello jest zbyt delikatny w swoich wyborach.

Galan w końcu gra na swoim najwyższym poziomie. A zawdzięcza to swojemu partnerowi, który potrafił go wesprzeć, gdy był w tej grze najsłabszy.

Ostateczne zwycięstwo: 2/6 6/2 6/2.

„Sam wygrał ten finał”.

Coello i Tapia mogą się obwiniać, bo także mieli duże spadki, jak na przykład końcówka trzeciego seta obu zawodników i łącznie 3 niewymuszonych błędów.

zwycięstwo Chingotto Galan w Argentynie

Chingotto wygrywa etap argentyński u siebie.

Ale Galan: „Jeśli udało mi się wrócić do gry, to dzięki mojemu partnerowi. On sam wygrał ten finał.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.