Trudno uwierzyć w świat sportu i rekreacji, ale zamknięcie czyni ludzi szczęśliwymi! W Argentynie sprzedaż sprzętu nigdy nie była tak udana, co jest dowodem na to, że popularność tej dyscypliny pozostaje nienaruszona.

Nowy boom dla padel w Argentynie

„To przebudzenie zaskoczyło wszystkich, którzy są w terenie”, wyjaśnia Mariano Tarterelli, były zawodowy gracz, w felietonach dziennika La Nación. Jednym z powodów tego wzrostu jest profesjonalizacja praktyki, w tym wśród graczy rynkowych: „Na początku był to biznes jak każdy inny. Ci, którzy tworzyli pola, nic o tym nie wiedzieli, wszystkie wymiary były różne. Teraz jest postrzegany jako sport. Młodzi ludzie wiedzą teraz, że możemy żyć dalej padel w Europie".

Ponadto konieczne było przeciwdziałanie zła reputacja padel w Argentynie w odniesieniu do zużycia stawów, główny problem: „Bardziej niż gdziekolwiek indziej, zawsze kosztowało nas nagłośnienie, ponieważ mówiliśmy, że jeśli grasz, ranisz siebie. To się nigdy nie wydarzyło w Europie ”, kontynuuje Tartarelli.

Jak powiedzieliśmy niedawno, pojawienie się nowego terenu z dywanem nowej generacji i przezroczystymi oknami pozwoliło nie tylko oszczędzić kolan i kostek zawodnikom, ale także przyciągnąć nowych adeptów, którzy nie mogli oglądać meczów, bo ściany były wykonane z cementu.

padel copa mapei argentina

Oczekiwanie na dostawę

W przeciwieństwie do tego, co mogło się wydarzyć w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, tworzenie terenu jest mierzone w odniesieniu do liczby praktykujących. Nasycenie było takie, że kortów było więcej niż graczy, co zmniejszyło zainteresowanie padel. Według gazety Clarín, 70% prowincji w kraju ma ponad 50 lokalizacji et Buenos Aires ma ponad 1000. W sumie jest 6000 kortów, 2000 klubów i prawie 2 miliony praktykujących.

Niesamowite jest to, że sprzedaż sprzętu nigdy nie była lepsza niż w 2020 roku, sklepów nie ma na stanie, a oferta się urozmaica, mając aż dziesięciu producentów rakiet. Zapytany przez Clarín, Gustavo Olivera, właściciel dwóch sklepów poświęconych tenisowi i padelzapewnia nawet, że zakupy zostały pomnożone przez dziesięć, co daje miarę obecnego boomu w tej dyscyplinie. Obecnie sprzedaje za dziesięć razy więcej artykułów z padel niż tenis w Argentynie !

Król Bela rozpieszczany przez Wilsona

A co może być lepszego od charyzmatycznych mistrzów, aby tworzyć powołania? Z dziesięciu Argentyńczyków w Top 20 na świecie, w tym najlepszego gracza w historii, Fernando Belasteguina, nie brakuje symbolicznych postaci!

Potencjał marketingowy jest tak duży, że po dekadzie Head, Bela związał się z Wilsonem, który świętował partnerstwo, czyniąc go wielkim. Marka wprowadziła linię „Wilson x BELA” włącznie z kilka projektów rakiet, akcesoriów, tekstyliów i butów sportowych.

Belasteguín przed siecią Wilsona

Jeśli „Maradona z padel„Jest u schyłku swojej ogromnej kariery, jego były kolega z drużyny Agustin Tapia można uznać za jego „Messiego”. Co zagwarantować na długi czas, a jednocześnie potężną ekspozycję i duży potencjał sportowy i gospodarczy. Wystarczająco dużo, aby wyprzeć Hiszpanię jako kraj numer 1 na świecie?

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)