Padel robi coraz więcejzwolennicy piłkarzy. Wiemy, że regularnie grają tam Léo Messi, Ronaldo, a nawet Gérard Piqué.

Niektórzy piłkarze inwestują nawet w padla, mając ambicję, aby rosła w ich kraju pochodzenia: tak jest w przypadku Zlatan Ibrahimovic, ale także ostatnio Arjena Robbena.

„Ten sport sprawia mi dużo przyjemności”

Były zawodnik Bayernu Monachium odkrył padla w Niemczech, kiedy grał w Bawarii. Od razu uległ urokowi tego sportu:

„Ostatnio dużo gram w padla, ten sport sprawia mi wiele przyjemności”.

Odkąd przeszedł na emeryturę, były prawoskrzydłowy zamienił raki na „pala”.

Podążaj śladami Zlatana

Zlatan Ibrahimovic stał się wzorcem w Padelu. Jego inicjatywa i inwestycje pozwalają padel bardzo szybko rosnąć w Szwecji.

„Rozmawiałem o tym kilka razy z żoną. Uwielbia się bawić. Zlatan Ibrahimovic uczynił padel ważnym sportem w Szwecji, ja mogę robić to samo w Holandii ”, - mówi holenderski międzynarodowy 96 razy.

Padel w Holandii

Liczba miejsc pracy w Padel podwaja się każdego roku. Pojawienie się inwestora takiego jak Arjen Robben może być dla Holendrów impulsem do uzyskania dostępu do padla. Szacuje się, że Holandia ma 20.000 aktywnych graczy w padla.

Niektórzy holenderscy gracze przenieśli się nawet do Hiszpanii w nadziei, że wezmą udział w World Padel Tour.

Wydawałoby się, że to tylko kwestia czasu Padel staje się sportem wzorcowym w Holandii.

Źródło: Nu.nl

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.