Arnaud di Pasquale został wybrany przez Gilles Moretton być osobą w odpowiedzialny za rozwój padel w FFT. Padel Magazine zorganizował a Na żywo na Facebooku z byłym tenisistą po tym spotkaniu.

Ambitny projekt

Arnaud di Pasquale: "Jestem bardzo szczęśliwy. Jest wielu kompetentnych ludzi, którzy mogliby zająć to stanowisko. Plik FFT pokazuje swoją gotowość do podania puls nazywając plik dyrektor odpowiedzialny za padel, co nie było wystarczające w przypadku, gdy delegacja została uzyskana w 2014".

„Nie wystarczy mieć pasję, aby przyjąć misję. Zostaną zaangażowane zasoby. Postanawiamy być ambitni. Chcemy wprowadzić szereg rzeczy, które umożliwią padel świecić, być znacznie bardziej widocznym. Jestem przekonany."

„Federacja musi włożyć środki. Dużo rozmawialiśmy i przedstawiłem projekt. Czułem się w przemówieniu prezydenta, Gilles Moretton, prawdziwa chęć ostatecznego rozwinięcia padel. Nie rozmawiajmy już o dyscyplinie pokrewnej, porozmawiajmy o francuskiej federacji tenisa, padel i tenis plażowy ”.

„Musimy zapewnić, że padel rozszerza się. To jest rola FFT który odebrał delegacja du padel. Jeśli tak się nie stanie, nie należy go zabierać z powrotem ”.

Prawdziwa zmiana

„Podejście jest zupełnie inne. Nie było prawdziwej chęci rozwijania padel. Nie wierzyli w to wystarczająco. Jeśli tu przyjeżdżam, to dlatego, że to mnie pasjonuje (grałem tam 4 razy w tygodniu). Nie jestem pewien, czy stary rząd widział w tym szczególne zainteresowanie. Nie postrzegali tego sportu jako ważnej dźwigni rozwoju dla całej federacji ”.

„Szczerze wierzę, że może eksplodować, wierzę w to”.

Du padel w firmie Roland-Garros

„Brak Roland Garros, Nie wyobrażam sobie, żebyśmy go nie mieli od dawna. Wszystko, co mogliśmy zrobić na wystawie, żeby zagrać byłych zawodników, byłych zawodników. Jest wielu takich, którzy to kochają. W odniesieniu wizerunek na arenie międzynarodowej byłby kolosalny. Wiemy, ile to jest sport wciągający. Naszyjnik jest teraz. Czas mija i nie możemy na to pozwolić. Potrzebujemy ich Struktura i rama".

„Postanowiliśmy umieścić plik brak padel w firmie Roland-Garros. To jest decyzja, która została podjęta. Wszystko będzie oczywiście zależało od okoliczności zdrowotnych. Wszystko będzie zależeć od miernik widowni co będzie dozwolone przez dwa tygodnie. Pracujemy nad kilkoma opcjami ”.

- Będzie tam sąd i chcę, żeby był jak najdłużej. W 2015 roku boisko nr 13 było za małe. Mnie Chcę naprawdę krótkie. Chcę prawdziwych meczów, prawdziwego spektaklu. A także odkrycie dla publiczności. Ideałem są dwa tygodnie ”.

Zorganizuj World Padel Tour

„Chcemy ważyć na arenie międzynarodowej. Stąd wszystkie wymiany z Luigim Carraro (prezesem FIP). Chcemy mieć więcej międzynarodowych turniejów. W Angers jest tylko jeden. To nie jest normalne w kraju naszego kalibru ”.

„Aby ważyć na arenie międzynarodowej, trzeba inwestować. Nie chcemy poprzestać na turnieju FIP. To, co powiem, nie jest utopią: w sprawie mandatu będziemy mieli turniej World Padel Tour, jeden z najpiękniejszych".

"Nie kontynuuj FFT Padel Wycieczka. To było dużo pieniędzy. Te pieniądze można lepiej wykorzystać na promocję padel. Pracujemy nad globalną kopertą, która zostanie przydzielona do tego działu. Wszystko też będzie zależało od tego Rolanda-Garrosa ”.

„Luigi Carraro wiele oczekuje od FFT. i to jest niesamowite. Podoba mi się jego entuzjazm. Tak, chcemy organizować duże konkursy promujące padel. Nie jest to niemożliwe, ale musimy robić wszystko po kolei, bez pośpiechu.

Federacja wszystkich klubów

„Jeśli chodzi o 25% prywatnych klubów, to są to kluby, które doskonale znają tę dyscyplinę i globalnie rozwijają go bardziej niż kluby tenisowe, które mają korty tenisowe padel".

„Musimy wzmocnić tę więź z prywatnymi klubami. Zgromadzę biuro AFCP, aby z nimi porozmawiać, ponieważ to oni są bardzo dynamiczni. Są też kluby tenisowe. Chodzi o to, że federacja jest federacją wszystkich klubów. Wspólne zamieszkanie prywatno-publiczne może i musi mieć miejsce. Zaangażujemy środki w struktury prywatne ”.

„Jeśli chodzi o dotacje, FFT musi również dotować struktury prywatne. Istnieje niejasność prawna, którą będziemy musieli usunąć. Początkowo jest to struktura komercyjna i chciałbym wprowadzić mechanizm dopłat do sprzętu na rzecz wszystkich klubów zrzeszonych ”.

Licencja padel

"Licencja padel nie jest specjalnie stworzony, aby zarabiać więcej pieniędzy. Myślę, że to musi być cena połączenia. Jeśli chcemy uznać tę dyscyplinę, musimy wiedzieć, ilu posiadamy licencjobiorców padel. Ta wyjątkowa licencja od padel nie pozwala nam zidentyfikować naszych odbiorców i móc naprawdę je rozwijać. Moglibyśmy również mieć dwie licencje ”.

"Dzięki tej licencji FFT uznaje tę dyscyplinę i pokazuje, że nie jest to już tylko tenis.".

Zwiększ świadomość padel

„Istnieje media plan, który zostanie opracowany. Firma Roland-Garros pozwoli nam zorganizować „dzień prasowy”, aby pokazać wartości, jakie przekazuje padel".

"Chcemy zobaczyć z komunikacją FFT, a także z Padel Magazine, aby zobaczyć, co można wprowadzić na przestrzeni czasu. Nie powinien to być „jeden strzał” na Rolanda. Działania muszą być częste ”.

„Potrzebne są również wydarzenia, aby się komunikować. W ten sposób możemy karmić media i tworzyć pliki padel. Możemy również skorzystać z VIP-ów, którzy kochają ten sport. Chcę, żebyśmy otrzymywali raporty z kanałów publicznych ”. 

Poszukaj młodości

„Musimy tworzyć mosty za pomocą tenisa. W tenisie jest know-how, z którego będziemy mogli skorzystać. Będziemy mogli skorzystać z bardzo doświadczonych zasobów ludzkich FFT. Koncentruje się głównie na wysokim poziomie, z zawodnikami, którzy będą mogli udać się do Narodowego Centrum Treningowego. ”

„Dla młodych ludzi musi być więcej szkół padel. Musimy znaleźć młodszą publiczność. Wszystko, co powiedzieliśmy wcześniej, da impuls. Wszystkie kluby będą mogły lepiej uczyć padel".

Feminizuj padel

„Brak równowagi między kobietami i mężczyznami jest dla mnie zagadką. Jest to sport dostępny dla wszystkich. Nie mogę zrozumieć 83% odsetka mężczyzn. Feminizacja tej praktyki jest jednym z celów".

„Luigi Carraro powiedział mi, że we Włoszech proporcje są prawie równe. Musimy rozmawiać z innymi krajami, abyśmy mogli zrozumieć, jak przyciągnąć więcej młodych ludzi i kobiet ”.

Ambicja olimpijska

"Czy to jest to konieczne korzystać z igrzysk olimpijskich. Postaramy się znaleźć sposób, aby być widocznym, aby to promować. To nie będzie sport pokazowy, ale absolutnie musimy mieć ambicję, by zostać olimpijczykiem. Widząc inne sporty, myślę, że możemy zająć swoje miejsce ”.

„Zobacz jeden dzień padel na igrzyskach olimpijskich byłoby wspaniale ”.

Aby znaleźć giełdy w całości, poniżej:

 

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.