Le Greenweez Paris Premier Padel Major (G3PM) powraca w 2023 roku po sukcesie pierwszej edycji w lipcu 2022 roku. Dyrektor turnieju Arnaud Di Pasquale przekazuje więcej informacji Canal+ na planie serialu Padel Klub (wideo poniżej) o wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 3-10 września na stadionie Roland-Garros.

Wolą byłego francuskiego tenisisty jest uczynienie z tych zawodów „Wydarzenie, którego nie można przegapić dla fanów padel”, aby pokazać FFT, że „le padel w niezwykłą przyszłość„. Opiera się w szczególności na odpowiedzi, której opinia publiczna udzieliła już w zeszłym roku z „ogromny wskaźnik satysfakcji".

Ideą „Dip” jest rozwinięcie, obok spektakularnego aspektu samych meczów, „świąteczna, rekreacyjna atmosfera, miejsce po pracy, gdzie można spędzić dzień na Roland-Garros i przetestować padel” z rozrywką jak Mölkky.

W odróżnieniu od pierwszej edycji „zorganizowane w pośpiechu w trzy miesiące”, Arnaud Di Pasquale jest pewny siebie w tym roku w wydarzeniu, które jest bardzo popularne wśród graczy, ale w którym nie ma jeszcze graczy: „Chcę, żeby były kobiety, złożyłem prośbę. Postępuje, jest nadal przedmiotem dyskusji i wkrótce otrzymam odpowiedź".

Kasa G3PM zostanie otwarta 25 kwietnia.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!