Arnaud Di Pasquale: „Chcemy padel kobiecy dla Greenweez Paris Premier Padel Major 2023, ale…”

Francuska Federacja Tenisowa już myśli o 2023 roku, a zwłaszcza o drugiej edycji Greenweez Paris Premier Padel Major (3:XNUMX).

Jeśli oficjalna data edycji 2023 nie jest jeszcze znana ze względu na dużą niestabilność panującą między kręgami zawodowymi, wiemy jedno: FFT ma nadzieję, że tym razem uda się podkreślić w ten czy inny sposób padel profesjonalistka.

Ale nic nie jest mniej pewne. W obecnym kontekście Związek Zawodowych Zawodników jeszcze się z nim nie podpisał Premier Padel. I "pozostaje niechętna do spróbowania przygody, jak z dżentelmenami w tym nowym profesjonalnym obwodzie zarządzanym przez Międzynarodową Federację padel” wyjaśnia dyrektor G3PM, Arnaud Di Pasquale.

Francuski numer 1, Alix Collombon, nie ukrywał jej”rozczarowanie, że nie mogłem zagrać w Roland-Garros podczas tej pierwszej edycji z powodu wojny obwodowej".

Rozczarowanie i na pewno frustracja niektórych graczy, którzy mimo wszystko liczyli na udział w pierwszej edycji. Rzeczywiście, FFT, głosem swojego prezesa, Gillesa Morettona, ogłosił kolor pierwszej edycji G3PM, stwierdzając, że „wystawa padel pań w formie konkursu z nagrodą pieniężną powinno odbywać się równolegle z turniejem panowie".

Wydawało się, że zakład FFT został wygrany. Piłkarze byli zachwyceni. Organizatorzy gotowi…oprócz…na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów otrzymałem maila od prezesa Związku Zawodników, który w końcu z żalem poinformował mnie, że zawodnicy musieli odrzucić zaproszenie“, mówi nam Arnaud Di Pasquale.

Rozczarowanie po stronie zawodniczek FFT, które miało nadzieję na zorganizowanie pierwszego turnieju kobiet pośrednio poprzez i z Premier Padel i FIP.

Arnaud Di Pasquale kontynuuje: „Na tę wystawę zaplanowano szesnaście par. Możemy sobie wyobrazić rozczarowanie tych graczy, którzy nie mogą zagrać na Roland-Garros".

Dostępne są 2 opcje: „Albo gracze w końcu dołączą do profesjonalnego obwodu Premier Padel iw tym przypadku nie będzie więcej debat. Albo stowarzyszenie graczy nie podpisze, a wtedy FFT złoży nową propozycję, aby zaoferować piękne panie wystawowe podczas tego G3PM 2023".

W grudniu wiele rzeczy może się szybko potoczyć. Sprawa do naśladowania.

Publié par
Franck Binisti