Arturo Coello i Fernando Belasteguin wygrali tego popołudnia w finale Blockchain.com World Padel Tour Miami otwarte.

To świetna nowość dla Arturo Coello! Gracz, który nie ma nawet 20 lat, wygrywa swoją pierwszą koronację na Open du World Padel Tour. U jego boku Bela dodaje kolejną koronację do swojego i tak już kolosalnego rekordu. Rzeczywiście, rodak z Pehuajo wygrał dziś swoją 226. koronację w zawodowym turnieju!

Podobnie jak w zeszłym sezonie, Argentyńczyk rozpoczął sezon od tytułu. Zasłużone trofeum dla pary hiszpańsko-argentyńskiej, która od początku zawodów będzie grała bardzo dobrze. Podczas upałów na Florydzie zdominują w najbliższą niedzielę ujawnienie turnieju : Campagnolo/ Garrido.

Gracze Maxi Grabiel, którzy będą mieli niesamowity tydzień, ponoszą porażkę o krok od tytułu. Dzisiaj będzie im coś brakowało, żeby móc naprawdę zaniepokoić Belę i Coello. Argentyńczyk, w charakterystycznym dla siebie stylu, wciąż był mistrzem gorących chwil, korzystając ze swojego zwyczaju tych spotkań. Ten, który zagrał tam swój 277. finał, będzie szefem na parkiecie, a u jego boku Coello będzie mógł pokazać cały swój ofensywny arsenał publiczności, która przyjechała licznie.

Nowicjusze na tym poziomie rywalizacji, Campagnolo i Garrido, dobrze rozpoczęli ten finał, zanim nieco zwolnią. Natychmiastowa kara na tym poziomie przy przegranym pierwszym secie 6/2.

Ale Brazylijczycy i Andaluzyjczycy nie są typem, który tak szybko się poddaje. Wręcz przeciwnie, wrócili do węgla i związali się z Belasteguinem i Coello przez całą drugą rundę. Ale w tie-breaku to właśnie doświadczenie Beli zrobiło różnicę.

Argentyńczyk i jego młody partner zdobyli więc razem swój pierwszy tytuł, podczas gdy „Campa” i Garrido mogą sobie pogratulować, że pokrzyżowali wszystkie przewidywania dotyczące awansu do finału. Nie trzeba dodawać, że w tym sezonie należy na nie z niecierpliwością wyczekiwać.

To spotkanie kończy wspaniały tydzień padel w Miami. Floridianie będą mogli cieszyć się bardzo dobrym poziomem gry w rzadko spotykanych wcześniej warunkach.

Od teraz wszyscy ci ludzie będą przygotowywać się do turnieju Reus, którego pre-previa rozpocznie się za tydzień!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !