Na Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowej Federacji padel (FIP), która odbyła się wczoraj w Rzymie, ujawniono, że Rada Olimpijska Azji powołała specjalną grupę zadaniową do współpracy z Międzynarodową Federacją Padel postęp kroków w celu włączenia padel w Igrzyskach Azjatyckich.

Podsumowując, oto postępy, które poczyniono podczas tego montażu:

  • W ramach FIP zatwierdzono 14 nowych federacji
  • 19 nowych federacji rozpoczyna proces członkostwa w FIP
  • Azjatycka Rada Olimpijska rozpoczyna proces angażowania padel na Igrzyskach Azjatyckich
  • Końcowe przygotowania do pierwszego Europejskie Igrzyska padel w Polsce w 2023 r.
  • Członkowie FIP jednogłośnie podejmują kilka kluczowych uchwał

Poniżej znajdziesz Oficjalne oświadczenie FIP, przetłumacz na francuski :

Międzynarodowa Federacja Padel, organ zarządzający padel świata, zwołał wczoraj doroczne Zgromadzenie Ogólne w Rzymie podczas historycznego spotkania.

Wszystkie federacje narodowe zrzeszone w FIP na arenie międzynarodowej uczestniczyły lub były reprezentowane w spotkaniu – pod przewodnictwem prezydenta Międzynarodowej Federacji padel, Luigi Carraro – aby omówić szereg ważnych kwestii związanych z rozwojem i zarządzaniem padel na poziomie krajowym i globalnym.

Znak kontynuacji ekspansji padel na całym świecie pod rządami FIP, 14 narodowych federacji zostało zatwierdzonych jako członkowie FIP, w następujących krajach: Albania, Bahrajn, Chorwacja, Salwador, Izrael, Kuwejt, Liban, Malediwy, Nowa Zelandia, Oman, Filipiny, Arabia Saudyjska, Słowenia i Watykan. Tak więc 65 federacji na świecie jest obecnie reprezentowanych w FIP.

Ponadto proces afiliacji 19 innych narodowych federacji odpowiedzialnych za padel w innych krajach świata. Te narodowe federacje powinny oficjalnie dołączyć do FIP jesienią tego roku.

Ponadto Zgromadzenie Ogólne ogłosiło, że Rada Olimpijska Azji (OCA) utworzyła specjalną grupę roboczą odpowiedzialną za współpracę z FIP w celu przyspieszenia procedur wejścia padel w Igrzyskach Azjatyckich. Grupa robocza OCA będzie również badać wraz z FIP ciągły wzrost i rozwój padel zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim, w całym regionie Azji.

Walne Zgromadzenie omówiło też obszernie ostateczne przygotowania do pierwszego pojawienia się padel na Igrzyskach Europejskich w Polsce w 2023 roku.

Wreszcie, w serii ważnych rezolucji, członkowie jednogłośnie potwierdzili swoje pełne poparcie i zaufanie do FIP jako jedynego międzynarodowego organu zarządzającego padel, jednocześnie odrzucając wszelkie ingerencje innych organów i podmiotów zarządzających. Biuro wykonawcze zostało również poinstruowane, aby zrobić wszystko, co jest konieczne, aby chronić interesy padel. Wszystkie uchwały są dostępne na życzenie.

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel (FIP)powiedział walnemu zgromadzeniu: „Dzisiaj był historyczny moment dla rozwoju, zarządzania i zarządzania sportem padel na calym swiecie. Nie tylko powitaliśmy 14 nowych federacji narodowych (NF) w Międzynarodowej Federacji Padel – 19 kolejnych NF pojawi się jeszcze w tym roku – ale poruszyliśmy także udział padel w Europejskich Igrzyskach Olimpijskich w przyszłym roku, a także zaawansowane kroki w kierunku udziału padel na Igrzyskach Azjatyckich, które będą prawdziwymi atrakcjami dla naszego sportu i dla naszych graczy. Jedność i spójność naszych członków na dzisiejszym Zgromadzeniu Ogólnym była po prostu niesamowita – wszyscy podzielali tę samą globalną wizję naszego sportu pod parasolem FIP. Dzisiaj był jeden z najbardziej pozytywnych i ekscytujących czasów dla sportu padel".

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !

Tagi