W ostatnią niedzielę stowarzyszenie sportowe Tennis Le Luc (83) zaproponowało wielki dzień gry w padla, aby kontynuować rozwój gry w swoim klubie.

conca sport padel club lucKlub tenisa i wiosła podniósł poprzeczkę dzięki obecności Robina HAZIZY, francuskiego mistrza padla 2015 i zespołu mistrzów Europy oraz Erica Poinsignona, prezesa Conca Sport.

1 / Poranek był zarezerwowany dla 2 BE klubu (kliniki).

Ten dzień był trochę wisienką na torcie dla członków klubu.

Po wielkim tygodniu wiosła zorganizowanym przez Cédric Carité de Padel Tennis Academy, BE mogli uzyskać certyfikat „Padel Tennis Academy”, dzięki czemu mogli łatwiej uczyć gry w padla wśród graczy klubu.

Poranek został zarezerwowany na pokaz z klubem 2 BE. To demo zostało zrobione z Robinem Hazizą, mistrzem Francji, obecnym przez cały dzień, aby promować padel w klubie.

Wielu tenisistów odkryło ten sport za darmo przez cały dzień. Klub ogłasza już inne dni otwarte na promocję padla w swoim klubie przy pomocy 2 BE.

2 / Potencjał i zazdrość

Od teraz z 2 BE i treningiem przeprowadzonym z Cédric Carité. Wygląda na to, że klub przygotowuje się do osiągnięcia swoich celów: Postaw inne boiska do padla w nadchodzących latach 2. Przypomnijmy, że Valérie Schneller, prezes ASTL, wyjaśniła nam, że „Celem jest zgromadzenie jak największej liczby zawodników, aby pokazać, że ten sport zasługuje na więcej niż jedno boisko w naszym klubie. Spotkanie za 1 lub lata 2, aby sprawdzić, czy zakład zostanie wygrany. ”

Wreszcie Eric Poinsignon (CONCA SPORT) i jego hiszpański partner MANZASPORT zauważają boom padel w Europie i poza nią „od czasu zainstalowania sądów w Hiszpania, Włochy, Belgia, Dubaj, Portugalia, Grecja, USA, przyczyniamy się do rozwoju padel w Niemczech, Rumunii i Senegalu. »

Padel wkrótce sport olimpijski? Ale to kolejna debata.

AS tenisowy Luçois Padel i przez długi czas!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.