Temat asymilacji francuskich graczy jest wyraźnie dyskutowany. Proponujemy inny system, integrujący wyniki WPT, dla większej sprawiedliwości.

Najpierw wróćmy do zasady asymilacji najlepszych francuskich graczy. Francuska Federacja Tenisowa zapewnia graczom pomoc finansową przy poważnym projekcie na torze międzynarodowym: World Padel Tour. W zamian beneficjentami są w szczególności wymagane do udziału w wielu turniejach we Francji, ale liczba ta jest mniejsza niż 10.

Rzeczywiście, ci gracze, którzy mieszkają w Hiszpanii, mają bardzo napięty harmonogram i jeśli chodzi o roczne wyniki, to zależy od nich skomplikowany powrót do Francji na 10 turniejów licząc do klasyfikacji francuskiej.

Aby szanować pewną logikę i abyśmy na tym nie skończyli niespójne stoły, szczególnie na Mistrzostwach Francji, FFT oferuje graczom asymilację na podstawie ich międzynarodowego rankingu. Z wyjątkiem tego, że działanie ta asymilacja jest dyskutowana.

Dlatego zaproponowano: system premiowy, które gracze otrzymaliby na podstawie ich rankingu na World Padel Tour. Ten pomysł ma dużą wadę. Weź dwóch graczy: jeden gra w WPT, drugi nie. Ukończyli 10 turniejów i mają taką samą liczbę punktów. Kto gra na World Padel Tour, nawet jeśli ma złe wyniki na scenie międzynarodowej, ze względu na jego bonus, zostanie znaleziony przed innymi w tabeli, kiedy mieli takie same wyniki we Francji? Może być bardzo źle odebrany przez wielu graczy.

Dlatego proponujemyzintegrować wyniki World Padel Tour. Dlatego FFT powinna znaleźć skalę umożliwiającą znalezienie zgodności między wynikami we Francji a wynikami na WPT. Wyobraź sobie na przykład, że zwycięstwo w pierwszej rundzie mężczyzn Previa jest równoznaczne ze zwycięstwem w P2000. Tak więc gracz, który przejdzie poprzednią rundę turnieju otwartego, zyska 2000 punktów w rankingu francuskim, ale ten, który wyeliminowane w pierwszej rundzie preprevias prawie nie zdobywało punktów.

Zakończenie asymilacji od graczy koniecznie dotarłby do 10 turniejów między wydarzeniami WPT i FFT. Pozwoliłoby to na klasyfikację, która jest znacznie bardziej reprezentatywna dla poziomu i wyników przez cały sezon. Trudność polega na znalezieniu skali dobrze odzwierciedlającej rzeczywistość ...

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!