Le Touquet, ląd na plaży, kort tenisowy, żeglarstwo, ale głównie lądowisko PADEL!

Z pewnością dużo robimy, ale Patrick Doussot, wiceprezes Touquet Paris Plage Tourism powiedział już, że minęły lata 20: Ten sport eksploduje! ”. Był o 20 lata wcześniej, ale miał rację, gdy zobaczył, że sport rozwija się w regionie.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Skoncentruj się na wielkich rzemieślnikach instalujących padel w Tennistic Center Le Touquet.
=> Patrick Doussot: wiceprezes touquet Paris Plage tourisme
=> Benjamin Caplain: Dyrektor centrum tenisowego Le Touquet

Jak zacząłeś tę aktywność od plaży do padla?

PD - Zawsze znałem padla jako tenisistę. Gdy tylko rozmawialiśmy o Padelu, byłem pewien, że padl będzie wielkim sukcesem. To bardzo fajny sport. Gracze i rodzice uwielbiają ten sport.

W Le Touquet zainwestowaliśmy w ten sport, ponieważ uważamy, że ten sport będzie zajmował coraz więcej miejsca. Byli tenisiści grają w padla. Jest również o wiele mniej bolesny niż w innych sportach. To bardzo przyjazny sport, który przybliża cię.

BC - Le Touquet jest miastem turystyki. Jesteśmy ośrodkiem rodzinnym. Mamy też dużą populację, szczególnie w lecie. Padel jest więc idealny dla populacji Le Touquet, ponieważ ten sport jest dla każdego. W przyszłym roku moglibyśmy również zaproponować partnerstwo ze szkołami wokół Padel. Naprawdę uważamy, że to może być dobra rzecz.

Wahałeś się, czy zbudować padel?

BC - Początkowo musieliśmy wykonać tylko jeden skok padla. Ale w obliczu rozwoju tego sportu, a następnie prościej ze względów sportowych, wydawało nam się bardziej spójne, aby nie robić rzeczy na pół i budować pola 2.

PD - Poczekamy też chwilę, ale do pewnego czasu zaproponujemy konstrukcję pół-wewnętrzną. W każdym razie jest w pudełkach. Postawimy to na miejscu, gdy będziemy mieć większą klientelę zimową.

Czy masz jakieś dane od czasu rozpoczęcia tej nowej działalności?

BC - Korty Padel 2 zostały zbudowane w kwietniu 2016 i właśnie na wielkie wakacje mieliśmy wypożyczalnie 774. To bardzo zachęcające na przyszłość.

PD - wraz z Benjaminem przekonaliśmy gminę, że potrzebuje uzupełnienia działalności związanej z tenisem. Ludzie chcą gry w piłkę. Rada miasta pozwoliła nam zbudować te dwa boiska do padla. Od razu odnieśliśmy bardzo dobry sukces. Celem jest kontynuowanie tego rozwoju w dziedzinie rakiet śnieżnych. Wkrótce będziemy mogli również liczyć na kort do squasha i zajmiemy się partiami 3 (w pół-halach).

Jaki jest następny krok?

BC - od 2017 skonfigurujemy formuły subskrypcji dedykowane dla padla.
Będziemy również organizować wydarzenia w Padel, turnieje w Padel.

PD - Od maja w maju i lipcu będziemy oferować turnieje padel 2.

BC - Istnieje akademia sportowa: jazda konna / tenis / golf. Padel mógłby zintegrować tę akademię sportową ze studentami szkół wyższych, która byłaby otwarta dla szkół podstawowych.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.