Le Touquet, kraina plaż, kraina tenisa, kraina żeglarstwa, ale przede wszystkim kraina PADEL !

Z pewnością robimy dużo, ale Patrick Doussot, wiceprezes Touquet Paris Plage Tourisme powiedział już 20 lat temu: „ Ten sport wybuchnie! ”. Był o 20 lata wcześniej, ale miał rację, gdy zobaczył, że sport rozwija się w regionie.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Skoncentruj się na wielkich rzemieślnikach instalujących padel w Tennistic Center Le Touquet.
=> Patrick Doussot: Wiceprezes Touquet Paris Plage Tourisme
=> Benjamin Caplain: dyrektor centrum tenisowego Le Touquet

Od plaży do padel, jak zacząłeś tę aktywność?

PD - Zawsze znałem padel jako tenisista. Jak tylko rozmawialiśmy padel, Byłem pewien, że padel byłby wielkim sukcesem. To bardzo przyjemny sport. Gracze i rodzice uwielbiają ten sport.

W Le Touquet zainwestowaliśmy w ten sport, ponieważ uważamy, że ten sport będzie zajmował coraz więcej miejsca. Byli tenisiści grają w padla. Jest również o wiele mniej bolesny niż w innych sportach. To bardzo przyjazny sport, który przybliża cię.

BC - Le Touquet to miasto turystyki. Jesteśmy ośrodkiem rodzinnym. Mamy też dużą populację, szczególnie latem. Z pary padel doskonale pasuje do typu populacji Le Touquet, ponieważ ten sport jest skierowany do każdego. W przyszłym roku moglibyśmy również zaproponować partnerstwo ze szkołami w okolicy padel. Naprawdę uważamy, że to może być dobra rzecz.

Wahałeś się co do liczby padel budować ?

BC - Na początku musieliśmy zrobić tylko jeden padel. Ale w obliczu rozwoju tego sportu, a potem po prostu ze względów sportowych, bardziej spójne wydawało nam się nie robić rzeczy połowicznie i budować 2 boiska.

PD - Poczekamy też chwilę, ale do pewnego czasu zaproponujemy konstrukcję pół-wewnętrzną. W każdym razie jest w pudełkach. Postawimy to na miejscu, gdy będziemy mieć większą klientelę zimową.

Czy masz jakieś liczby od czasu rozpoczęcia tej nowej działalności?

BC - Korty Padel 2 zostały zbudowane w kwietniu 2016 i właśnie na wielkie wakacje mieliśmy wypożyczalnie 774. To bardzo zachęcające na przyszłość.

PD - Wraz z Benjaminem przekonaliśmy gminę, że istnieje potrzeba dodatkowej aktywności związanej z tenisem. Ludzie chcą gry w piłkę. Rada gminy zezwoliła nam na budowę tych dwóch działek o pow padel. Od razu odnieśliśmy bardzo dobry sukces. Celem jest kontynuacja tego rozwoju w dziedzinie rakiet śnieżnych. Już wkrótce będziemy mogli liczyć również na kort do squasha i pokryjemy 3 mieszkania (pół-zadaszone).

Jaki jest następny krok?

BC - od 2017 skonfigurujemy formuły subskrypcji dedykowane dla padla.
Będziemy również organizować wydarzenia w Padel, turnieje w Padel.

PD - Od maja w maju i lipcu będziemy oferować turnieje padel 2.

BC - Istnieje akademia sportowa: jazda konna / tenis / golf. Padel mógłby zintegrować tę akademię sportową ze studentami szkół wyższych, która byłaby otwarta dla szkół podstawowych.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.